Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen hasító gépet vegyek...

Milyen hasító gépet vegyek otthoni tűzifához, ami sokszor igen görcsös?

Figyelt kérdés
Álló, vagy fekvő a jobb, illetve melyik márka a jó és melyiket kerüljem inkább?

2017. okt. 11. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Mennyi pénz van rá és mennyi fát kell vele eldolgozni?
2017. okt. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Állót vegyél. Jófogáson nézelődj . Árulnak újakat is szépséghibásat vagy dobozsérültet. Én Pécelen vettem új szépséghibásat van 220-és 380 -as is. Multkor is éáttam újat 80 ért
2017. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
[link] Ez pl tökéletesen elég. Potom pénz érte. Nekem is 6 tonnás van üindent elvág. Márka mindegy. Pár alkatrészből áll szerintem mindbe ugyan azok vannak más néven. Az enyémnek is valalami fantázia neve van.
2017. okt. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na mondjuk ez épp 380 -as ha jól látom. Nem tudom az jó e
2017. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A baj, hogyha az igen görcsös fába erőlteted folyamatosan hamar tönkre fog menni így is-úgy is. A görcs nem hasad, csak a baltát nyomja bele a hidraulika és szétvágja ezért igen nagy erő kell hozzá, amíg a hasításhoz jóval kevesebb elég. Ezért jócskán túlméretezheted, ami az árában is jelentkezik.

Nekünk az ~5tonnás 20-25cm átm. rönkökhöz jó, de csomóba sosem erőltettük, így már 6 éve használjuk rendszeresen. Egy-egy csomó elmegy de azt sem az éle felé tesszük, és max a végén azt elhasítjuk kézzel a végén.

Ezek miatt én egy 15 tonnásat ajánlanék legalább. Ezek meg inkább függőlegesek már, de ez valójában mindegy. Mindenesetre kerüld az áruházi és barkács márkákat, mert ha szakad az él hegesztése, akkor azt már nem lesz jó sosem, mert újra széttépi magát.

2017. okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Itthon kellene évi 25-30 m3-t összehasogatni. Csak 230V van.

Nem mindig rossz a fa, de az idén kifogtuk és nagyon görcsös kőrist hoztak. Tavaly cserfa volt, de akadt már akác is.

2017. okt. 11. 15:59
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Én túlzónak tartom az előttem szólót. Azért 15 tonnás nem kell. Nekem 6 tonnás van olyasmi mint amit belinkeltem csak 220-as mert nekem is csak az van. Még olyan fa nem volt amit el ne hasítsak vele. Pedig sok csomós tekeredett fám volt már. Persze a nagyobb átmérőjű fát is elviszi csak nem a közepének lell nekiállítani. Én 15 erdei köböt fűrészelek össze és ezzel a 6 tonnással hasítom . Ha akad benne csomósabb vagy nagyobb átmérőjű nyilván ne a közepének állítsa az ember. Akkor a szélénél kell körbe lehasítgatni belőle míg kisebb nem lesz. Baja nem tud lenni ha bemelegszik a hőkioldó úgy is kikapcsolja.
2017. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11%

Nézem ezeket az olcsóbb hasítókat, be kell állítgatni a fát, szép komótosan lemegy az ék, aztán lehet félrerakni, új fát beigazítani, nagyon lassú. Meg is őrülnék, ha így kellene áttolni akár csak egy köb fát.

Kb csak akkor éri meg, ha méterfát hasít valaki így, mert a durván göbös fát inkább rövidre vágom pillanatok alatt, aztán nem gond fejszével sem.

Erre kiadni 100-150e Ft-ot nagyon nem éri meg, max ha rokkant az ember.

2017. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Pont ez a lényeg hogy a mindenféle csomós tekeredett fát elvág . Szerinted ha pl én megtudnám venni az elsőosztájú minőségi pl tölgyfát kellene nekem hasítógép? Mikor hozzáér a tölgyhöz a fejsze és szétrobban. Csak látszatra lasú. Számold ki ha fejszével 4-et is odaütsz pl egy kuglira hogy szétmenjen melyikkel hsladsz jobban fejszével vagy a géppel ami elsőre viszi. És el se fárad az ember.
2017. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az álló jobb, vagy a fekvő?

Közben nézegettem itt a neten a hasítókat, de mindenféle van itt. Nagyon nem tudom, melyik lenne a jó döntés.

2017. okt. 12. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!