Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hozzátok bármikor mehet...

Hozzátok bármikor mehet vendég anélkül, hogy bármennyit is takarítanátok előtte?

Figyelt kérdés

rendszeresen takarítok, van, amit naponta többször, mást minden nap egyszer, megint mást hetente többször vagy hetente legalább egyszer, ablakmosás, stb. havonta-kéthavonta. Amit használunk, igyekszünk eltenni magunk után. És még így is azon veszem észre magam, hogy ha vendég jön, van mit porszívózni, helyére tenni, áttörölni.


Nem is az lenne a kérdésem lényege, hogy túlságosan maximalista vagyok-e, mert sejtem, hogy igen:) De nálatok hogy van, rendszeres takarítás mellett még szoktatok takarítani vendégfogadás előtt, vagy pár szem morzsa a padlón belefér:)?


2017. nov. 9. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ha váratlanul beállít valaki, akkor ugyan tiszta minden, de elöfordul, hogy egy-két apróság nincs a helyén, vagy esetleg van pár szem morzsa a padlón.


Ha odaszól, hogy jön, akkor kb 10-15 perc alatt ezek az apróságok is eltünnek és minden rendesen a helyén van.


De ha tényleg hirtelen itt van valaki, akkor nem csinálok magamnak problémát, mert a lakás tiszta, rendes, csak éppen lakunk benne, ezért elöfordul apróbb rendetlenség.

2017. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk eleve az a rend, hogy nincsen váratlan vendégfogadás.

Ha valaki át akarna jönni akkor -már csak udvariasságból is- ott van a telefon nevű ideszóló szerkezet.

2017. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ritkán jön valaki váratlanul, de nem csinálok belőle gondot. Ha nem tetszik, amit lát, akkor legközelebb jelentkezzen be.

Mivel rádió gyűjtő vagyok, egy váratlan látogatás akár áramütés (elvi) veszélyével is járhat

2017. nov. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem te tisztaság mániás vagy... Vagy unatkozol. Én csak hétvégére takarítok ki, egy hét alatt nem lesz látványos kosz. Természetesen rendet tartok, ha valami nagyobb rumli keletkezik (pl. nagyobb főzés, vagy kiömlik valami) azt soron kívül feltakarítom. Ablakpucolás, őrületes nagytakarítás évente kétszer, csá... Nem vagyok rabszolgája a lakásnak.
2017. nov. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az otthonunk nem kocsma, hogy csak úgy benyitogasson bárki, amikor kedve tartja.

Általános emberi normák szerint élünk, ennek megfelelően takarítunk.

Mivel napközben dolgozunk, az ágynemű nincs elpakolva, de be van ágyazva. Ha vendéget HÍVUNK(!) akkor eltesszük.

Általában számunkra kényelmes és élhető rend van, de nem a vendég miatt, hanem önmagunk miatt. Soha nem kellett nagytakarítást rendeznem vendégség előtt, mert szinten tartjuk a környezetünket.

Nekem nem rendetlenség egy nyitott könyv, vagy megkezdett keresztrejtvény az asztalon, a férjem 82 szemüvege itt-ott, a gyerek játékai, vagy az előszobában a kabátok, cipők.

2017. nov. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
mielőtt jön valaki akkor gyors rendet rakok. Ha váratlan toppan be akkor látja milyen az élet 3 kisgyerek mellett :D Mondjuk kosz az nincs,de játékok stb széthordva az egész házba igen
2017. nov. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kicsit félreérthető lehettem, nem váratlan vendégekre gondoltam, a bejelentett vendégség előtt is kérdés lehet, hogy kell-e pluszban takarítani, rendet rakni, vagy a napi/heti/havi rendes takarítás, mindennapi rend mellett ennek nem érzitek szükségét.


Én úgy nőttem fel, hogy apukám végtelenül rendetlen volt, és sajnos én is, anyukám egymaga nem tudott csodát tenni, de tisztaság volt.


Mivel nekem nincs mintám arról, hogy milyen az a lakás, ahol rend van, de mégis otthonos ez a rend, tehát nem a Szép Otthon magazin címlapfotója tárul elénk, hanem egy (kisgyerekes) család élettere, ezért voltam kíváncsi arra, hogy egy vendég számára szemet szúr-e és rendetlenségnek, kosznak minősül-e az elöl hagyott egy-egy holmi, vagy az a pár morzsa, egy-egy pohár a mosogatóban vagy a szárítón.


Ha jól értem, akkor ennyi azért nem, és nekem sem kéne ügyet csinálnom belőle, akár bejelentett a vendég, akár a védőnő toppan be váratlanul (csak ő szokott, de ő mindig így)

2017. nov. 9. 20:25
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

A védőnők direkt toppannak be váratlanul, mert a "nyers" valóságra kíváncsiak.

Viszont ne izgasd magad az általad leírtak miatt, a védőnők harcedzettek, neked fogalmad nincs, hogy miket látnak!

2017. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"pár szem morzsa a padlón belefér:)?"


Nálunk a gyerekek is betartják azt a szabályt, hogy enni kizárólag az étkezőben lehet, az asztalnál ülve! A Nagyikára néha rá kell szólni, de még ő is igyekszik. Azt a pár szem morzsát meg az étkezőből frissen (széthordás előtt) egy perc alatt össze lehet szedni a kaja befejeztekor. Nálunk nincs sétálás bárhová, meg járkálás kaja közben. Van nagy kert, sok gyümölcs, meg is őrülnék, ha egy őszibarackkal valaki elkezdene sétálni és úgy enné bárhol a házban, csöpögtetné szanaszét.

Amúgy meg mindnyájan feledékenyek vagyunk, és mindent a helyére teszünk egyből. Mert ha csak úgy össze-vissza teszegetjük, nem tudjuk hol van.

Vannak barátok, ismerősök, akik beugranak. Meg a feleségem, aki adószámos magánszemélyként oktat érettségire felkészítést, hozzá is bármikor beugorhatnak a tanítványok. Nincs kosz, nincs kupi.

Mindenki szereti nálunk a tisztaságot, és vigyázni is tud rá. Még a legfiatalabb 8 éves fiam is.

2017. nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

14.02


Köszönöm a Te válaszodat is. Mondjuk az én legfiatalabb gyermekem 1,5 éves, de ő sem eszik mászkálva. Viszont egyben van nálunk a nappali, a konyha és az étkező.


A konyhában naponta 5-ször készítek ételt, ebből kétszer meleg ételt. Viszont nem seprem és mosom fel ötször, csak max. kétszer egy nap, kivéve, ha egyértelműen kell, mert pl. leesik, kiborul valami. Így ha vendéget fogadok a nappaliban, és közvetlenül előtte nem seprek/porszívózok, előfordulhat pár szem morzsa, amit láthat (szó szerint annyi, mert ami annál több, az nyilván látványos annyira, hogy magunk miatt is felszedem azonnal).

2017. nov. 10. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!