Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet műszálas cérnát...

Hogyan lehet műszálas cérnát elkötni rendesen?

Figyelt kérdés
Van nekem egy jó minőségű drága laptoptáskám, amin kibomlott egy helyen a varrás. Picit visszafejtve nyertem 2-3 cm- cérnát, amit ha elkötnék, akkor tökéletes lenne. az a baj, hogy akármilyen erősen is húzom meg, és akárhányszor is rácsomózok, egyszerűen látszik rajta, hogy ki fog bomlani, mert a műszálas cérna csúszik és meglazul. Mit lehet tenni? Olyasmi mint a bőrvarró cérna, csak műszálas

2017. nov. 30. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Műszálat öngyújtóval elégetik és szétnyomkodják.


Ujjadra vigyázz, nehogy ráolvadjon. Csak pörköld meg a műszál végét 1-2mp, és az öngyújtó talpával nyomd le pár mp-ig.

2017. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy csepp pillanatragasztóval összeragasztod.
2017. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ilyen pici cérnát nem tudok olvasztani, meg főleg nem a táskámat, és a pill. ragasztó is csúnya, az szétterül, ez meg mm nagyságú vagy vékonyabb a szál és a bog


gyárban hogyan csinálják?

2017. nov. 30. 22:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy tűvel vagy gombostűvel kell, csak a tűt mozgatva ráhurkolod, és áthúzod rajta, magyarul egy varrótű/gombostű segítségével kötsz rá egy görcsöt. Csak utána húzd le az anyagig.
2017. dec. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A "gyárban" is megolvasztják a műszálas cérna végét. Mit nem értesz rajta?
2017. dec. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a szál nagyon pici, és azt nem tudod olvasztani, mert egyszerűen elég, nem beszélve, hogy a táska is simán megég. Ha nincs elég rész meg nem olvad hozzá semmihez, csak kemény lesz és ismét szétjön. Valamint gyárakban ilyesmit ultrahanggal csinálják.

Én a visszafűzött cérnánál a lyukba cseppentettem (2-3 lyukba) pillanatragasztót, ez nem látszik és belefogja a cérnát.

2017. dec. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bőrdíszműves vagyok, sok ilyet javítottam. Legjobb rávarrni a megszakadt cérnára. Ha ügyes vagy, ezt kézzel is meg tudod tenni pár öltés erejéig. A szál végének elégetése is jó, de vigyázz, hogy a táska anyaga (ami valószínűleg szintén műanyag alapú) ne égjen meg, mert akkor kuka. Ha nem vagy túl ügyes, akkor ne barkácsolj pillanatragasztóval, és hasonlókkal, hanem vidd szakemberhez.
2017. dec. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!