Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha alsó neműt, zoknit vagy...

Ha alsó neműt, zoknit vagy törölközőket is rakok az ágynemű mellé elszínezhetik azokat?

Figyelt kérdés
60 fok mosás és fehér az ágynemű. Törölközők, zoknik, alsóneműk meg színesek. És ha jól tudom ezeket is érdemes 60 fokon mosni és gondolkodtam, hogy mehet e egyben.

2018. jan. 14. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Én tuti külön mosnám. Már csak azért is, mert fehérneműt sose mosok 60 fokon, különben pár alkalom után szétnyúlik.
2018. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ahha! azért gondolta, mert most olvastam a neten, hogy kell mosni és azt írták, hogy a fehérnemű legyen 60. viszont annak nem tudok egy külön mosást mert annyi nincs.


Akkor az az értelmes, hogy a fehérnemű, zokni megy a színesekhez 30ra? És a törölköző meg megy az ágyneműhöz 60ra? Vagy valahogy másképp? Mit tanácsolsz? Mondjuk a törölköző is még elszínezheti az ágyneműt. Nem akarom elkúrni, emrt nem hiszem, hogy vissza lehet csinálni.

2018. jan. 14. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem mosok alsóneműt 60 fokon, nem hinném, hogy jót tesz nekik. Egyébként meg színfogó kendő. 2-3 db is akár ha nagy a színkülönbség.
2018. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aha! szóval olyan is van. Tök jó. De azért jó lenne kitalálni valami olyan módszert, hogy ne kelljen még több cuccot venni, meg kidobni.


Most az lesz, hogy törölközők mennek az ágyneművel 60 fokon és úgy döntöttem nem érdekel ha színeznek. És a fehérnemű meg a zokni meg megy a színesekhez 30-40 en.


És még egy fehér egyéb ruha csomag, ha épp azok összegyűlnek. Vagy ha kevés van, akkor 40 az ágynemű törölköző nélkül és akkor hozzá azok és akkor nem lesz színezés.


Kezdetnek ez jó lesz talán.


(amúgy most olvastam, hogy ez a színfogó ez jó lehet utólag is, ha véletlen fogódik meg valami, egy dobozzal lehet így azért veszek)

2018. jan. 14. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Én így mosok (bár nálunk sok gönc van, hamar gyűlik):

- fehérek (pólók, bodyk): 40 fok fehér mosószerrel, néha Wanish-sel (hogy sose szürküljön be)

- színesek: 40 fokon színes mosószerrel; ha van közte nagyon koszos, akkor ehhez is megy Wanish

- fehérneműk: ha koszosak a zoknik, áztatom lavórban egy órát Wanish-sel, majd 40 fokon színes mosószerrel (ja, ha van közte fehér, nem érdekel, jóvanazúgy, kevés fehér bugyogónk van)

- ágynemű: 50-60 fokon színes mosószerrel (mert csak sötét ágyneműnk van)

- fehér lepedők, világos törölközők együtt: 60-95 fokon fehér mosószerrel és Domestos fehérítővel (sötét törölközőnk direkt nincs)

- konyharuhák, törlőrongyok, Vettex stb.: 60-95 fokon fehér mosószerrel és Domestos fehérítővel (de ezeket sose mosom egyben a törcsikkel meg lepedőkkel, úgyis van egy rahedli)

Ha nálad kevés a színes, mosd együtt a fehérneműkkel 40 fokon. Fehéret külön.

2018. jan. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!