Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdös a mosógépep? Mit...

Miért büdös a mosógépep? Mit csinálhatnék vele?

Figyelt kérdés

Nem szoktam benne hagyni a ruhákat, mosásután mindig nyitva hagyom, mégis bevan büdösödve.Így természetesen a ruháknak sincs olyan jó illata. :(

Lehet vele valamit csinálni?

Felültöltős


2010. jún. 5. 16:43
 1/9 anonim válasza:
72%
ecetes öblítőmosást neki:)illatozni fog hidd el:)
2010. jún. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
72%

Önts bele ecetet,és mosd át vele a mosógépet.Az ecet kifertőtleníti.Nyugi utána nem lesz ecet szagú a ruha.Anyum is így szokta és neki bevált. =)


16/L

2010. jún. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
61%
Az aljába marad víz, és az rohad. Van ilyen.
2010. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
60%
Folyékony mosószerrel szoktál mosni? Az ecetet én is csak ajánlani tudom, és ha eddig folyékonnyal mostál, válts át a porra.
2010. jún. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Amikor ecetet öntünk bele,akkor ugye ruhát nem lehet bele tenni?Az ecet a vízkövet is kipucolja a gépből?
2010. jún. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hálás vagyok.

Az miért számít hogy mivel mosok?Attol is lehet?Amúgy igen, folyékonyat használok.

2010. jún. 5. 21:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Legelőször engedd le belőle a vizet, utánna mosd ki ecetes főzőmosással.

Nyugodtan moshatsz folyékony mosószerrel, attól nem lesz büdös a gép (mi évek óta folyékonnyal mosunk)

Tegyél a mosószerhez is ecetet. Nem lesz baja a ruháknak, nem kell vízlágyítót tenned mellé, és még a ruhák színét is fixálja (ruhafestéskor is ecetes vízben szoktuk fixálni a színt)

Amiénk is felültöltős, a mosószert a dobba teszem, a mosószeres flakonon régen volt olyan kis gömb, abban, az ecetet mag a dobra öntöm.

2010. jún. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a mosógép aljában mindig marad egy kis öblítőszeres víz, ami rövid idő alatt piszokul megbüdösödik és megpenészedik. A következő mosásnál már ezt a penészes vizet keni bele a ruhádba.Ne használd a gyári, igaz, hogy finom illatú, de egészségtelen öblítőket. Öblíts ecettel, lehet hozzá tenni illóolajat , ha ragaszkodsz hozzá. Az ecet szaga hamar elillan, semmit nem érzel belőle.
2010. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, már jó illatú a mosógépem. :)

Amugy öblítőt egyáltalán nem használok, tiszta vízzel öblítek mindig.

2010. jún. 8. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!