Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Használtok Tesco-s folyékony...

Használtok Tesco-s folyékony mosóport, ha igen bevált?

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 07:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi használunk. Mosószódát szoktam hozzá tenni, plusz még a fehérekhez szódabikarbónát. Ecettel öblítünk. (mind a bőrgyógyász tanácsára) Bevált.
2010. jún. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
én egyszer vettem, de nekem nem jött be. ha folyékonyat szeretnl keress DM-es vagy Rossmanos saját márkásat. az se drágább mint a tescos és sztem jobb.
2010. jún. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Lakótársam igen. Ami feltűnt:

- a fekete ruháiból folyamatosan fekete víz jön és kopnak is rendesen (bár ez lehet, hogy a ruha hibája, nem tudom)

- büdös

- bő egy hónap alatt elhasznál egy ötliteres flakont egyedül. Nekem innentől van csak problémám a dologgal, havonta legalább egy ezres rámegy ezekre. Anyagilag tuti nem éri meg, nekünk az ariel egy évig elég kettőnknek (5l színes, 2l fehér), akcióban vettük ötezervalamennyiért. Leosztva kevesebb, mint 250 ft/fő/hó, ami kb a negyede na lakótársam teszkósának. Szóval szerintem ez tipikus esete az olcsó húsnak híg a leve mondásnak.

2010. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az utolsó hozzászóló és a lakótársa hogy mos, de ha kicsit utánna számolunk, akkor ha egymagára mos a lakótárs, az 1-2 mosás hetente, de vegyünk 10 mosást egy hónapban (teli gépet feltételezve). 5 liter osztva 10-zel, az FÉL LITER mosószer mosásonként! A Tescos a nagyon kemény vízhez és a szennyezett ruhához 190 ml-t javasol egy géphez, nem 500 ml-t. OK, ha valaki többet használ, de azért nem ennyire.

Feltételezve, hogy a válaszoló kétszer annyit mos, mint a lakótárs, mivel ők ketten vannak, az évi 2*10*12= 240 mosás. 7 liter osztva a 240-nel, az 29 ml/mosás. Az Ariel a nagyon kemény vízhez és a "tiszta" ruhákhoz 56 ml mosószert ajánl (feltételezve, hogy a vízkeménység ugyanaz, mint a lakótársnál, de a ruhái nem a nagyon szennyezett, hanem a tiszta kategóriába sorolhatók)

Így végignézve már teljesen új számokkal kellene számolni az egy mosásra jutó költséget.

Én ötünkre mosok, jópár mosószert kipróbáltam már, nem jött ki olcsóbbra a márkás, mint a sajátmárkás.

De nem fakul ki a fekete, nem büdös a ruhánk, és tiszta is, pedig van benne legalább heti egy olyan mosás, amikor nagyon piszkos, vegyszeres ruhákat mosok.

Egy Tescos kb 600 forint, nyugodtan kipróbálhatja a kérdező, baja nem lesz a ruháinak tőle, maximun ha nem jön be neki, átvált egy másikra.

2010. jún. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2010. jún. 7. 13:56
 6/6 anonim válasza:

Én ezt használom, már úgy 2 éve. Anyukám is. Nálunk bevált.

A ruhák nem fakulnak ki, nem is lesz büdös és hát hogy lenne büdös, ha öblítőt használ az ember? Én pl öblítőnek csak lenort használok. A gyerekek ruháit fehér lenorral, a miénket általában rózsaszínnel. De egyébként én már kipróbáltam az Ariel folyékonyt és nekem nagyon nem vált be. Szóval ennyit a nagy márkáról.

Mivel nálunk van két pici gyermek, így én többet mosok. De szerintem gazdaságos is :D

2010. jún. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!