Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hányásos törölközőt lehet 40...

Hányásos törölközőt lehet 40 fokon mosni, vagy inkább 60 fok? Kabátot (téli kabát, pufidzseki, kép alul, poliészter az anyaga ) hány fokon lehet mosni? Egybe be lehet tenni a kettőt?

Figyelt kérdés

Nem voltam túl jól (ittam, és ma este hánytam...) az én hibám... mindegy már. :/


Próbálok spórolni a forró vízzel, mert eléggé magas a lakás rezsiköltsége. Úgy próbálok, hogy kevesebb villanyt égetek, tűzhelyet pl. nem is használom / alig, ill. igyekszem kevesebb forró vizet használni (pl. kevesebbszer mosni egy héten)


A lényeg hogy 3 napja is kellett mosnom,(baleset miatt... leöntöttem vmim.. céklafolt, meg volt egy csomó koszos ruha, 2 napja is kellett... most megint itt van ez a törcsi.

Heti 2 mosást terveztem csak, és olyan cuccaim vannak, amiket 40 fokon akarok mosni (téli pufidzseki, [link] + 1 db őszi kabát, pamut az anyaga + puhább sálak, amik kényesek)


Mit csináljak?

Hányásos törölközőt be lehet tenni a mosógépbe 40 fokon vagy hagyjam? (külön megint nem akarom kimosni mert az már heti 4 mosás lenne... pff... )


vagy áztassam be lavorba?

(a mosószerrel is igyekszem spórolni mert az is k_va drága ezért nem akarom külön még lavorba is beáztatni a töcsit..)


help!

24/l



2018. febr. 7. 01:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kabát cimkèjèn rajta van a mosási hőfok, ezt èrdemes betertani.
2018. febr. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát látod látod, ha nem ittál volna annyit az alkoholra költött pénzből futotta volna normális mosásra:-D


Amúgy meg a hányásos törülközőnek nem sokat ér a 40 fok. Többet érsz vele ha egy lavór forró vízbe áztatod és kézzel kimosod.

2018. febr. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A törölközőt áztasd be, a foltot dörzsöld át folttisztítóval (legolcsóbb a dm-ben a gallseife szappan. 200 Ft) ha kiázott, mehet a többi közé a mosásba. Ha nem akarsz most törölközőket mosni, akkor szárítsd meg a szabad levegőn a nagyjából kézzel mosott törcsit és mehet a szennyesbe.

Műszálas holmikat, kabátokat én 30 fokon szoktam mosni, de mindegyik darabban van mosási útmutató. Ha van a mosógépen kímélő program, használd azt. Csak arra figyelj, hogy a színesek nehogy összefogják egymást. Én biztonság kedvéért a színesekhez be szoktam dobni egy színfogó kendőt. (Persze nagyon sötét színű holmikat azért így sem célszerű világosakkal együtt mosni)

2018. febr. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"igyekszem kevesebb forró vizet használni (pl. kevesebbszer mosni egy héten)"

Elárulom a mosógép hideg vizet vesz fel, és magának melegíti. Nincs nagy energiafogyasztás-különbség a 40 és 60 fok között.

És a bojler sem fogyaszt olyan sokat, ha kiengedsz belőle egy lavórnyit, amiben kézzel kimosod a hányást a törölközőből. De ha mégis sajnálod rá a vizet, akkor este a fürdővizedbe kimoshatod, amikor végeztél. És úgy már mehet a gépbe.


És ha Ennyire számít az az 50-100 ft, ami energiát ezzel elhasználsz, akkor ne járj el inni, és probléma megoldva.

2018. febr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!