Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szeretnem kifesteni a falakat....

Szeretnem kifesteni a falakat. Megeri nekem csinalni vagy hivjak festot?

Figyelt kérdés

csak 2 falat szeretnek lefesteni mert minden feher a lakasban

kerdesem hogy jobban megeri ha hivok egy festot akinek megvan minden eszkoze vagy jobban kijovok ha megveszem en az obiban a festeket es az ecsetet?

eleg egy nagy faliecset?

a kisebb reseket pl. konnektor hogyan festem?


2018. febr. 16. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Kell egy ecset és egy henger. Meg egy tálca, amibe a festéket tudod önteni és lehúzni a hengert. Lehet kapni a barkács áruházakban pár ezer forintért komplett kezdő festő szettet. Ezen felül kell maszkoló szalag, amivel körberagasztod azokat a dolgokat, amik útban vannak (pl. kapcsolók), de ezeket akár le is veheted, ha tudod.

Valamint, ha valamit védeni kell, akkor kell fólia.

Nem nagy durranás, én szerintem előbb kész lennék vele, mint ahogy odatalál egy szakember. :) Pedig nő vagyok...

Ha nem vagy biztos a dolgodban, kérj egy-két ajánlatot.

2018. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jóféle festéket kell venni (gagyival nehéz,mert ha nem értesz hozzá könnyen foltos lesz) én nem szeretem a hengereket, egy közepes méretű nagyon jóféle ecsetem van és azzal festek (mániám,így nincs olyan év,hogy valamelyik helyiség ne kapna új színt). A szalag nagyon jól jön :)
2018. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri, az eszközöket használhatod máskor is. Ráadásul ilyen kis munkára nehéz festőt találni. Festéket jó minőséget vegyél, olyat, ami most is fenn van (valószínűleg diszperzit). Festő akkor kell leginkább, ha felület előkészítés is kell: kaparás, glettelés, stb. ezt jobb szakemberre bízni. Egy-két réteget simán fel lehet gurítani házilag.
2018. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi évtizedek óta az egész lakást magunk festjük. Sokkal olcsóbb, igaz lassúbb mintha profi festő csinálná, de a henger, festék ha megvan,másra nem kell költeni.Esetleg fóliára, szalagra.Pedig 13 helyiség van.Egyik évben kifestünk 4-et, másik évben megint vagy 4-et, utána a maradékot.
2018. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális a kérdés: nem elég megvenni a festéket meg az ecsetet. Saját magam festettem ki a hálószobánkat, megéri saját magadnak is csinálni. Főleg, ha két falról van szó, ennyiért talán ismerős festő menne el.


Jó minőségű festék (nekem a Polifarbe Inntaler jött be), teddy henger + nyél a falhoz, nagy felületekre, kisebb (4-5 cm) ecset a nehezen hozzáférhető helyekhez. TESA szalag a megvédéshez (pl. oldalfal /mennyezet találkozásánál, ajtófélfánál...stb.), plusz fólia a takaráshoz. Hígító a festék leoldásához az ecsetről. Én így oldottam meg, de nem vagyok szaki.


Jó festegetést!

2018. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

megneztem az OBI-ban

4 liter festek 5e forint akciosan

az nagyon draga, azt hiszem hanyagolom ez a festest

2018. febr. 20. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!