Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szeretném kifesteni a házat...

Kiss-Kárpáty Ildikó kérdése:

Szeretném kifesteni a házat belülről, de legalább egy szobát, milyen felszerelés kell ehez és kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Csak egy egyszerű fehér szinre gondoltam, nem tudom milyne festék kell ehez. Talán por alakú és vizben kell feloldani vagy esetleg oltott mész? Utoljára akkor vettem részt ilyesmiben, mikor nagymamám kimeszelte a nyárikonyhát... Egy partfissal csinálta, valami meszelő, aminek hosszú nyele volt. Gondolom azóta már modernebb eszközök vannak, talán henger vagy szivacsos izé, vagy vastagabb ecset, festőpemszli. Jah és hogy kb mennyi festék kell egy szobához? Valamint mi legyen a bútorokkal? Középre kell tologatni és letakarni a tetejüket nejlonnal a padlóra meg ujságpapirt tenni?

2014. jún. 26. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress rá a guglin. Nem egy nagy művészet persze gyakorlat teszi a mestert. Csinálhatod ecsettel, hengerrel, sőt akár fújhatod vagy festékadagolós hengerrel is csinálhatod. Szóval módszer van ezerféle módszer. Ha ugyanolyan típusú festékkel csinálod és nem kell glettelni akkor sima liba ha glettelni kell akkor az picit macerás de nem lehetetlen megcsinálni.
2014. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tavasszal festettük ki a szobákat, mi ilyen festéket használtunk: [link]

Az ára 6000 Ft alatt volt (15 liter). Ezt csak felkevertük használat előtt. A festést hengerrel oldottuk meg (egy nagyot és egy kicsit vettünk összesen kb. 1000-1500 Ft), teleszkópos nyél már volt. A festékre rá van írva, hogy hány négyzetméterre elég.

A kisebb szobákból a bútorokat kihordtuk, a nagyobb szobáknál pedig az egyik oldalra toltuk a bútorokat, amíg a másik oldalt festettük, majd csere.

2014. jún. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szerintem mindenkeppen takarj le amit csak lehet mert ha lecsopog a festek nehez eltavolitani plusz ha letakarod megsporolod a sikalast , hengert ajanlom hozza mert azzal szerintem konnyu (apam is azt hasznal festo) van sokfele jo festek csak azzal vigyazz mit mivel hogyan kell bekeverni ha bekell konnyu elrontani . Ha esetleg van nyirkosabb heiseg akkor ajanlom h peneszgatlosat vegyel es elkerulheted a csunya penesz foltokat :D
2014. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!