Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet kimosni ezt a harisnyanadrágot, zoknikat?

Figyelt kérdés

Rendeltem magamnak külföldről fehér bambusz harisnyanadrágot,meg néhány pár bambusz zoknit.Azonban a mosási cimkéken nem tudok eligazodni.Az összetétele a következőkből áll:

80% bambus

18% Pop siltex

2% elastan.

A cimkén pedig a következő jelzések vannak:30 fokon hideg vizben mosható, nem fehéríthető, nem vasalható, szárazon nem tisztítható, szárítógépben szárítható.A zoknikon ugyanezek a jelzések vannak.

Vannak gyapjúpulóvereim is, de azokat természetesen a gyapjú programmal szoktam mosni.Most itt engemet az zavart be,hogy ezt a bambusz harisnyát is ugyanezzel a programmal kell kimosni? Mert tökre megegyezik a két mosási tevékenység.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!



2018. márc. 24. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Valami 30 fokos kímélő mosás, bármi is az, pl. ha van függönymosás.

De kézzel is kinyomkodhatod, aztán áztassad 0,5-1 órát, aztán nyomkodd át és öblítsed ki, ugyanolyan tiszta lesz, mintha gépben mostad volna.

2018. márc. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a centrifugálás is itt van még! Teljes legyen, vagy kímélő?Gondolom az utóbbi?!
2018. márc. 24. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze. De kímélő programhoz nem is enged mást.
2018. márc. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem van jópár bambusz holmim. Ugyanúgy kezelhető, mint a pamut. Az elasztán miatt ne mosd 40 C-nál magasabb hőmérsékleten, kímélő mosás nem fontos. Én az ilyen kényesebb apróságokat mosózsákba teszem és be a normál mosásba.


Ma már minden termékre 30 C mosás ajánlott, erőltetik a takarékosságot, csak éppen tiszta nem lesz semmi...

2018. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a harisnyáimat kézzel szoktam mosni. Langyos öblítős vízben, egyszer próbáltam gépel mosózsákban, de annyira össze csomósodtak a harisnyáim hogy a hatból hármat sikerült tönkre tennem. Mosom inkább kézzel!
2018. nov. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én először ,ha a fehér harisnyanadrág eléggé koszos,előtte lekezelem Vanish- el.Picit hagyom hatni, majd kímélő mosás programmal kimosom.Ez kb.40 perc.Igy megtartja az alakját, és nem megy össze.Ez a legjobb módszer, rájöttem!
2018. nov. 18. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!