Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A teflonnál nem sokkal jobbak...

A teflonnál nem sokkal jobbak ezek a kerámiabevonatos edények és serpenyők? Nem is értem ez nem egy régi technológia?

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
A teflon jobban bírja a nem rendeltetés szerű használatot.
2018. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt én még nem vettem észre. Elég gyorsan össze lehet karcolni.
2018. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is, pont erről szólt a kérdéem, hogy miért használnak teflont egyesek, amikor a kerámia sokkal jobb és nem drágább, sőt talán már régen is volt, vagy ez új technológia?
2018. máj. 15. 20:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek a bevonatos edények legtöbbször alumíniumból készülnek, ami gyorsan átmelegszik és így gyorsan rá is sül benne az étel. A bevonatok ezt akadályoznák meg. (egy öntöttvas edény másképp viselkedik)nekem van olyan kerámia bevonatos, ami semmit sem ér. Nemhiába van 1-2 ezer forintos és 4-6 ezres (nano részecskés) árkategória. Sőt teflonban is volt olyanom, amiben ásványi őrlemény volt, ez sokkal tovább bírta mint az átlagos teflon. És a teflonból is a legtöbb "nem tapadó bevonat" -tehát nem egészen teflon.

Lehet, hogy régi technológia, de kicsit új köntösbe. Az olcsó termékek sok hibáit ki kell küszöbölni valamivel.

cserépedénybe is jól lehet sütni, vagy főzni (de utóbbihoz kemence kell inkább)

2018. máj. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én az ugyanolyan áron vett kerámiabevonatostól el vagyok ájulva, és van már több és többféle is. Nem karcolódik, és nem tapad le. Teflon és semmi más nem volt még ilyen tökéletes nálam, ez tapasztalat árban és minőségben is.
2018. máj. 16. 07:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Én vettem egy kerámia bevonatos serpenyőt. Szép, de indukciós főzőlapon tízszer tovább tart, míg a serpenyő átmelegszik és elkezd sülni benne a kaja úgyhogy nem használom.
2018. máj. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
annak mi köze a bevonathoz? Akkor az nem indukciós, de lehet indukciósat is kapni kimondottan!
2018. máj. 17. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!