Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosott már valaki napágymatrac...

Mosott már valaki napágymatracot mosógépben?

Figyelt kérdés

Vettem egy használt napágyat, matraccal, aminek nem levehető a huzata. Enyhe de nagy foltok vannak rajta, másszóval kicsit koszos.

Nem szívesen állnék neki kézzel, (illetve nem hiszem, hogy hatékony lenne) Arra gondoltam, berakom a mosógépbe 30 vagy 40 fokon.

Próbált már valaki hasonlót?



2018. máj. 19. 02:42
 1/2 anonim ***** válasza:
59%
Inkább varrnék rá levehető huzatot, az én mosógépembe be sem férne egy ilyen matrac.
2018. máj. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azóta bevállaltam - ha esetleg valaki gondolkodik hasonlón, leírom a tapasztalataimat.


Itt a koliban ipari méretű mosógépek vannak, így kis tömködéssel egész jól befért.


30 fok volt ráírva - első körben 30 fokon mostam ki, szinte semmi eredménnyel.


Mosószappannal alaposan átdörzsöltem az összes foltos helyen, és közepesen az átlagos helyeken.

Aztán mosógép, már 40 fokon előmosással.

Még mindig nem lett makulátlan, de határozottan sokat javult.


Ismét mosószappan, elég alaposan, majd ismét 40 fokos mosás.

Az eredmény nem lett teljesen hibátlan, de szerintem már csak akkor látja az ember, ha kifejezetten a foltokat keresi.

És azzal a tudattal fogok ráfeküdni, hogy tudom, hogy tényleg tiszta. :)

Rá még nem próbáltam, azt nem tudom esetleg összement-e valamennyit, szemlátomást nem.


Szóval, hajrá. :)

2018. máj. 23. 03:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!