Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha új albérletbe költöztök,...

Ha új albérletbe költöztök, mivel fertőtlenítitek a kádat?

Figyelt kérdés

Nem akarok elkapni valami gombát, vagy ilyesmi.

Meg a WC-ülőkét is persze.



2018. máj. 21. 16:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
A WC ülőke kb. a legkisebb veszélyforrás ilyen esetekben.
2018. máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
domestos
2018. máj. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hypo
2018. máj. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha nincs 10-15 féle fertőtlenítő a boltokban.... ráadásul rá is van írva. Nos ezeket tudod használni. Elég alap dolog. A 6 éves lányom is tudja már.
2018. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Én sem nagyon értem a kérdést, nem mostál még soha kádat?

Leírom én hogy csinálom ilyen esetekben. Domestossal átsuvickolom és RAJTAHAGYOM sokáig (annak is van minimum hatóideje). Majd leöblítem. Ja még parázom akkor átfújom sanytollal is a száraz kádat. Fürdés előtt leöblítem. Wc ülőkét alap esetben cserélek, de ha mégsem akkor ugyanezt csinálom mint a kádnál.

Saját jól bejáratott kádat már csak flóraszepttel vagy más ilyen fürdőszobai takarítószerrel sprickolok le, ritkán domestozom ki.

2018. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Most mit kell ezen annyira meglepődni, hogy valaki még soha nem mosott kádat? A többiek mind így születtek, hogy már előtte mostak? Valahol mindenki elkezdi. Vagy ti mindenféle kezdeten meglepődtök?
2018. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

Igen, meg mert ezt gyerekként valahogy összeszedi az ember, látja a felnőttektől, tiniként meg ált csinálja is, ha megkérik rá.

Valahogy nekem nem volt ilyen "kezdet" mert természetesnek tartottam ezt. Még olyan sem volt, hogy anyámat meg kelljen kérdezni mert már láttam előtte, hogy mivel meg hogy csinálja, nemhogy interneten kérdezek... ne vicceljünk már.

2018. máj. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Körbenyomom domestos-szal, majd végig sikálom egy nyeles kefével. Hagyom pár percet, majd utána amikor öblítem, akkor szintén sikálom, hogy biztosan lejöjjön mindenhonnan, ugyanis legalább annyira veszélyes a domestosos vízben fürödni, mint "más mocskában".

A wc-t pedig fertőtlenítős kendővel törlöm át, vagy domestosos ronggyal törlöm körbe minden irányban.

Mi egyébként mindig új ülőkét vettünk. A műanyag wc deszka higiéniai szempontból a legjobb, jól tisztítható, de nekem valamiért alap, hogyha költözök, akkor lecserélem a régi deszkát. Az ember nem költözik gyakran, azt a 4-5 ezer forintot ki lehet bírni pár évente egyszer. A Lidl-ös pedig ár-érték arányban tökéletesen megfelel a célnak pl.

2018. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:
Domestossal egyenletesen kend be, ne sajnáld neki, hagyd rajta ameddig lehet, fél napot vagy többet. Alapos öblítés. Kész.
2018. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Pipas Pisti ***** válasza:
100%

Én nem adok ki úgy bérletet, hogy előtte ne takarítanám ki. A legegyszerűbb és legolcsóbb, ha a az összes kád, mosdó, csempe járólap, WC stb. alaposan le van mosva olcsó mosogatós meleg, lehető legmelegebb vízzel. Majd át van törölve sósavval (de előtte azért jobb ha kipróbálod egy rejtettebb helyen!) vagy ha a HCL-től félsz, akkor ecettel. Ez leszedi a zsírt is, és a víz, húgy stb. követ is és durván fertőtlenít. Majd újabb tiszta vizes mosás, majd erre jön a hipó-s mosás, ami maradhat egy-két órát fél napot. Majd párszor alaposan felmosok, lemosok valami szagosabb szerrel (olcsó textil öbölintő pld. nagyon jó), hogy ne hypoclorid szag legyen :). Hypo kiszórásra a legjobb egy ablaktisztítós,, pumpás flakon, mert jól porlaszt. Gumikesztyű és szellőztetés nem árt :)

Macerásnak tűnik, de ha valóban tisztaságot akarsz és nem akarsz egy csomó pénzt rákölteni, akkor az a módszer jó.

WC ülőke: ha nem akarsz újat venni, akkor szedd le (két csavar tartja) és egy lavórba rakj előbb savas vizet, abban ázzon (ha műanyag) és azután hypocloidos vízben áztasd meg. Közte és utána meg tusold le alaposan. WC tisztogatáshoz érdemes időnként levenni az ülőkét is, mert alatta össze tud gyúlni sok minden. Bár sokan most meg szeretnék jegyezni, hogy „nem köll az alá kakkantani” stb. de a felverődő víz, vagy akár a pára is összeszedi a levegőben lévő port és az melegágya a baciknak.

2018. máj. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!