Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tehetnék teljes egészéb...

Hogyan tehetnék teljes egészében rendet itthon?

Figyelt kérdés
Hatalmas a káosz a házunkban, de szeretnék végre olyan rendet látni, hogy kicsattanjak a boldogságtól, hogy itt lakhatok. Viszont mindig elfogy a türelmem és a kitartásom, eluralmasodik rajtam a lustaság. Mit tegyek, hogy ez ne így legyen? Van rendrakós tippetek, ha végre sikerül rendet tennem, meg is tudjam azt tartani? Kamasz L

2018. jún. 19. 20:25
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A mai világban a tárolóhely jellemzően alulbecsült méretezésű. Így ezzel kell kezdeni és a fölösleges dolgok elajándékozásával. Ha kell bútorvásárlással kezdd.


Utána jöhet a felmérés, ne kapkodd el. A legpraktikusabb ha egy helyen vannak az összetartozó dolgok és nem egy itt egy ott, ja és amott van egy efféle.


A jó kialakításnak az előnye, hogy kapásból megtalálsz mindent és nem kell keresgélni. Élre állítva se kell de mint a konyhában is az evőeszköz nincs összekeverve kupacban, hanem külön az leveses kanál külön a villa, stb. Így


Konyhai edények egy helyen, ruha is rendszerezve, robotgépek egymás után egy helyen. Ritkán használt dolgok fent, napi használatúak elérhetőbben.


Ezt előre kell felmérni mert lehet a fél lakást ki kell pakolni, mert összevissza van minden. A kitalált helyei megfontoltak, használhatóak legyenek.

2018. jún. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ja és még egy fontos. Ami ritkán van használva az lehet dobozokban bezsúfolva. A rendszeres használatúak meg lazán, hogy turkálás, bányászás nélkül lehessen kivenni. Pl ruha az napi szintű így ne legyen betömve annyira, hogy egy pólót is kimacerálni lehet csak.
2018. jún. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ja és még egy tipikus. Tisztítós dolgok is egy helyre szekrénybe, nem ide oda dugdosva.
2018. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. jún. 19. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

gyerekkoromban mindig nagyon nehezen vettem rá magamat a rendrakásra. az volt a technikám, hogy barominagy kuplerájt csináltam, minden polcról lesöpörtem mindent a földre, ruhákat, játékokat, mindent. konkrétan nem láttam a padlót a sok mindentől. és mivel nem lehetett, csak rumlin taposva közlekedni, így kénytelen voltam rendet rakni :D

mostanában az szokott motiválni, hogy inkább pakolok, mint vizsgára készülök :D

2018. jún. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

Kis tipp:

cleaning storage cabinet

[link]

2018. jún. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! <3
2018. jún. 20. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!