Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Anyukám nem engedi, hogy...

Anyukám nem engedi, hogy normál programon mossam ki a ruháimat itthon. A 15 perces gyorsmosás szerintetek elég tisztára mos?

Figyelt kérdés

6 kg-os gép, kötelező telerakni és csak gyorsmosással moshatok. Szerinte felesleges, pazarló a többi program.

A normál mosás 90 perc, pamut program 2 óra.

Szeretném legalább félévente 90 fokos 2 órással átmosni a gépet egy kis ecettel, ezt sem engedi természetesen.


2017. dec. 29. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Talán nézd meg a kimosott ruhákat. Lehet elég, ha nem volt extra szennyeződés. A mosógép feltalálása előtt szerintem senki nem mosott 2 óra hosszat egy ruhát, mégis megvoltak valahogy... Ezzel együtt ez szarrágás, ezen nagyon keveset lehet spórolni.
2017. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Inkább csak felfrissít... én vékony pólókat, vagy törölközőt szoktam azzal mosni, vagy ha valami "szekrényszagú", akkor azt. De pl kajafoltot, izzadtságtól sárga hónaljat nem viszi ki.

Hála az égnek, a mosógép A++, így heti 2-3 adag nagymosás belefér. De én sem szeretem, ha elindul egy program 2 cuccal benne!!

2017. dec. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Kezdjük az elejéről. A legtöbb mosógép gyorsmosásos programjánál csak 1-3 kg ruhát lehet a gépbe tenni. Nézd meg a használati útmutatót, hogy nektek mennyit enged!

A másik: nem tudom hány éves vagy, de úgy gondolom, hogy elég felnőtt vagy, hogy elindítsd egyedül a gépet. Akár akkor, amikor anyud biztos nem lesz otthon 2 órán belül. Vagy véletlenül elállítottad - megmondod.

Az ecetes megoldást én úgy szoktam, hogy egy éjszakára beleöntöm a dobba, úgy hogy nem indítom el. Azért kell 90 fok hozzá, hogy legyen ideje leoldani a vízkövet, de mivel itt egy egész éjszakán vagy akár tovább benne hagyod, így lehet szoba hőmérsékletű is. Aztán mikor mosni akarsz, akkor rákapcsolod a csak öblítés programra, beszív egy kis vizet, leállítod a programot és átteszed a szivattyúzásra.

Hajrá! Ha nekem fiúként megy, neked is sikerülni fog :D

20/f

2017. dec. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
ha 6 kg ruhát betuszkolsz a 15 perces mosásra rendszeresen, akkor tudod, hogy kb vizes se lesz ill. rohadt hamar tönkre fog menni a mosógép
2017. dec. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Anyád ostoba. :( A 15 perces mosás csak felfrissítésre jó. De nem 6 kg ruhával...
2017. dec. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A 15 perces mosás arra van, ha megázol esőben a ruhában vagy a szekrényből kiveszed a szekrényszagú ruhát akkor felfrissíti. Ilyenkor max félig lehet rakni a gépet eleve.

Természetesen a vizet se nagyon fűti fel ennyi idő alatt max 30 vagy 40 fokos lesz, de inkább 30. Mindegy mire állítod, mert fizikailag képtelen 15 perc alatt a vizet ennél jobban felmelegíteni a 2 kW-os fűtőbetét és akkor ebbe még öblítőprogram is van elvileg, akkor mennyi ideig mos, 5 percig? A kádban szebbre mosom a ruhákat valószínű.


A ruhát mosni kell basszus, nem csak bevizezni. Azért mosnak sokáig a mai gépek, mert kevés vízben forgatja a spórolás miatt és idő kell neki amíg a ruhák rendesen átnedvesednek. Lényegében nem is spórol ezzel a módszerrel, vagy csak minimálisat, cserébe koszos marad a ruha.


Sajnos ilyen szülőkkel együtt élni nehéz, volt benne szerencsém. Moss akkor mikor nincs otthon senki.

2017. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Újra el kellene olvasni a használati utasítást!!!

A mi "6 kilós" előltöltősünkbe max 2,5 kg-t ír a könyv...pedig régebbi(4éves)és még 25 perces a rövid progija.

Az ilyen rövidekhez van a folyékony mosószer,a por fel sem oldódik ennyi idő alatt,a kapszula ki sem "nyílik" rendesen.

2017. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Moss akkor, mikor nincs otthon, az ilyen programot én a fürdőruhámra használom, mikor hazajövök az uszodából. Egy normál mosáshoz kell a 2-3 óra teli géppel, ha energiatakarékosan akarjátok üzemeltetni.
2017. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!