Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan távolítható el évtizede...

Hogyan távolítható el évtizedes por és kosz a falakról?

Figyelt kérdés

Nagyapán egyik irodáját szeretném kicsit rendbe tenni, a legkritikusabb a hajdanvolt fehér falakon terpeszkedő befeketedett por és kosz. Sajnos a vaskalapos nagyapám nem engedi, hogy lefessem (szerinte fölösleges). Már 20 de lehet 30 éve is gyűlhet a mocsok a falakon, szóval legalább valamennyire ha lelehet takarítani, akkor megtenném. Amivel eddig próbálkoztam (mosószeres víz), azzal csak keserves és nagyon hosszú ideig tartó súrolás árán jött össze annyi, hogy szétkentem a mocskot.

Netán van erre valami bevált recept, ami esetleg még költséghatékony is?



2018. júl. 22. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Háát... nagyapa csak nincs ott a nap 24 órájában. Nem tudom, mekkora az az iroda, de ha nem túl nagy akkor rohammunkával hamar megvan az a festés.
2018. júl. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kis barkácskönyvem, abban olvastam:

Vegyél egy nagy kefét vagy partvist (én a Tescóban vettem nyeles kefe+lapát kombót 199 Ft-ért), a kefére tekerj puha rongyot, és dörzsöld át vele a falat!

Ezután csinálj falradírt - ennek a receptjét most nem találom, a vegyszerboltban kellett venni hozzá kb. 1500 Ft-ért alapanyagokat (vasgálic, rézgálic). Azt meg kell főzni, gyúrni, és végighengergetni vele a falat.

2018. júl. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De konyorgom... ha csak lemosod, szerinted hogy fogy kinezni? Rahibaztal, pont ugy mint most, csak undorito koszcsikokkal lesz tarkitva.


Nincs ilyen hogy evtizedes koszt csak ugy lemosunk es minden szep tiszta lesz, festeni kell es kesz. Ha nagypapi mar nincs teljesen maganal es nem engedi a festest, vard meg amig mar nem tud beleszolni es utana rendezkedj az irodajaban.

2018. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!