Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Házimunka

A kérdés

4-5-6 gyerekkel mennyit mostok, és hány ruhaszárìtótok van? Melyik fajta?

2018. aug. 12. 19:19  Privát üzenet  

A válaszok
Nővéreméknél 5 gyerek van. Három naponta mos, és szárítógépük van. Ennyi főnél már nagyon megéri.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2018. aug. 12. 20:07 Privát üzenet
dubitus nevű felhasználó válasza:

Ne rázzad a rongyot!

Úgye tudod, hogy 4-5-6 gyerekes családok legtöbbje energiatakarékos ruhaszárítót használ? Főképp nyáron.

Kitereget a napra.

A válasz 23%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2018. aug. 12. 20:24 Privát üzenet

Utolsó miért rongyrázás? 120-130 ezerért már van mosó-szárítógép, és ez nagyon is hely és időtakarékos megoldás.

Egy valamire való mosógép is 90 ezer körül mozog, pluszban még benépesítheted az egész lakást szárítókkal is...

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2018. aug. 12. 20:37 Privát üzenet
Fiamék 4 gyereket nevelnek, szinte naponta megy a mosógép és már van szárítógépük is. Korábban fregoli volt használatban, hát kissé lelombozó volt a mennyezetről lógó sok félig száradt ruhanemű, amit ugye előbb fel kellett akasztani, száradás után leakasztani (fregoli eresztgetés is), most ahogy kijön a szárítógépből, lehet összehajtogatni.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2018. aug. 12. 21:30 Privát üzenet

Egy szárítóm van, egy különálló gép.

Mosni heti 4-6 adagot mosok, de 10 kilós gépben.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2018. aug. 13. 09:55 Privát üzenet

Nekem ugyan csak két gyerekem van, de szárítógépes tapasztalatom. A legjobb minőséget vettük meg (miele), de nem voltam megelégedve a leghűvesebb (nem forró)teljesítménnyel sem. A ruhák összementek, a gyerekekén annyira nem vettem észre mert 0-2 éves korukban 3-4 hetente kellett új méretű ruha nekik, viszont a felnőtt ruhák is mentek össze szerintem. Tehát ha folyamatosan azért kell boltba, turkálóba rohangálni, mert 3-4 cm-t összement a farmer, a polo szűkebb lett... elég kimerítő mind anyagilag mind idegileg. Én az utóbbi időben csak törölközőt, konyharuhát és ágyneműt,lepedőt szárítottam benne, ahhoz pedig elég luxus -ezért el is adtuk. Van két manuális szárítóm, ha jó idő van,ezek kint a teraszon vannak. Egy lepke és egy álló. Szerezz be 50 vállfát és teregessd ki így a ruhákat, helytakarékos és nem gyűrődik.

Ki mennyit mos? Én sokat, pedig csak 4-en vagyunk, más családok lehet hogy nem mossák ki gyakran a törölközőt, ágyneműt, nem váltanak naponta felső ruházatot, ősszel-télen nem mossák kéthetente a kabátokat.... Ezt te látod nálatok mi éri meg.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2018. aug. 17. 09:28 Privát üzenet

6

Akkor te valamit nagyon elrontasz a szárításnál. Csak akkor mehet össze a holmi, ha nem a megfelleő hőfokon van szárítva, különbe nem.

Én avgyok a 4 gyerekes válaszoló.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2018. aug. 17. 10:37 Privát üzenet
Bocs az off-ért. A szárítógép nem gyűri a ruhákat? Mennyit kell vasalni utána? Mert én is gondolkodom rajta, de most pl. az ingeket, pólókat vállfán szárítom, és így a pólókat pl. egyáltalán nem kell vasalni.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont jan. 16. 15:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lefolyótisztitás már öntöttem mindent hypo tól kezdve sósavig és mindenféle fajta lefolyótisztitót valakinek van valami ötlete?
Hogyan kell kivenni a sütőből az izzót? Régi fajta sütő, és nem látom hogyan lehetne kivenni. Három gyűrű van az ablak körül, de gyik se mozdul és nincs semmi bütyök rajtuk.
Lányok, csajok milyen fajta házi praktikát tu#dtok arra hogy mit kell rakni a vízbe amikor itthon felmosok? Csak olyan esetre mikor nincs itthon felmosó.
Milyen fajta laminált padló ápolót használtok felmosáskor?
Használta már valaki ezt fajta mosogatógép tablettát?
Mosható ez a fajta mamusz gépben?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Házimunka rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!