Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdösödik gyorsan a...

Miért büdösödik gyorsan a mosógépem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy időnként vízkőtleníteni kell meg ki kell mosni a mosógépet, de miután ezt megteszem, az ezt követő mosás még jó illatú, de már a második mosásnál a ruhák büdös mosógép szagúak, hiába használok öblítőt. Egy éves a mosógép, ez a probléma már hosszabb ideje fent áll. Mit lehet ilyenkor tenni?

2018. szept. 11. 10:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem is több, mint 10 éves a felültöltős Whirlpool mosógépem, én is 40-50 C°-on mosok, és sosem büdös a gép. Mosás után mindig nyitva van az ajtaja, nagyon ritkán pucolom belül. Elképzelhető, hogy a tiednek más a kialakítása belül, és emiatt nehezebben szárad ki. Vagy esetleg párásabb a fürdőszobád, az is nehezíti a kiszáradást.
2018. szept. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%
Penész. És hipó kell rá, nem ecet meg trisó...
2018. szept. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A Lidl-ben kapni mosógép tisztítót 500 pénzért kettőt adnak. Ebből beteszel 60 fokra hosszú progira 1 dobozzal és jó illatú és tiszta lesz a géped sokáig. Én 2 havonta használom.
2018. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm kipróbálom ezeket a tippeket is! Jelenleg egy üveg ecetet beleöntöttem a gépbe, és benthagytam egy éjszakára, majd másnap 60 fokon átmostam, és az azt követő ruhamosás már fényévekkel jobb illatú volt. :)
2018. szept. 19. 07:19
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak olyan időszakok amikor büdös a gép is és a belőle kijövő ruhák is, pedig rendszeresen átmosatom 90 fokon ecettel és trisóval/szódabikarbónával, a mszeradagolót is takarítom (ezt is mindig kihúzom mosás után és az ajtaja is mindig nyitva van) de ugyanolyan büdös utána is, aztán valahogy magától elmúlik egy idő után.. Fogalmam sincs mitől. Egy ideje 40 fokon mosok, régen mindent 60-on, de sajnos a ruháink nagy része 40-eset ír...
2018. szept. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Rossz a technikád. HA túltolod mosószerrel, öblítővel, valamint 40 fokos mániád van és a fedelét se hagyod nyitva akkor ez szokott minden esetben lenni.


Egy 90 fokos mosást havonta 1x rá kell engedni üresen.

Továbbá az elérhető helyeken a gumikat mindig szárazra törölni, a mosószeradagolót rendszeresen dzsuvázni. A penész az öblítőből táplálkozik és a langyi, nyirkos, sötét helyet imádja.

2019. febr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!