Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ruhaszárító gép vásárlásakor...

Ruhaszárító gép vásárlásakor mire kell odafigyelni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Milyen funkciója legyen, márka, ár, egyátalán jó?
2010. jún. 22. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
kondenzációs legyen, elöltöltős és ne olyan mini ajtaja legyen, mint egy elöltöltős mosógépnek, és minél több nedves ruhát bele lehessen tenni
2010. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
légkivezetésest csak akkor vegyél, ha ki tudod vezetni a szabadba mondjuk
2010. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én a légkivezetésesre esküszöm, a kondenzációsban gyűrött lesz a ruha és a szöszszűrője sem jó.
2010. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Arra, hogy jól süssön a nap.
2010. jún. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

20:33 én kondenzációsat használtam anno (melóban, sajna nem saját) nem volt gyűrött, mert olyan programot használtam (+ függ a textil minőségétől is), a légkivezetéses hátránya, hogyha nem tudod a szabadba kivezetni, akkor nagy lesz a páratartalom és jönni fog a penész


a gyűrődés amúgy sem lehet összefüggésben a víz elvezetés módjával...

2010. jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Arra kell odafigyelni, hogy jó sokba kerüljön, és lehetőleg ne legyen tartós, tehát várhatóan pár éven belül elromoljon. Így mihamarabb tudsz venni másikat.

Vagy: Ne használj ilyen készüléket!

Így nem használsz el teljesen feleslegesen plusz energiát (hiszen a ruha magától is megszárad), nem növeled a havi villanyszámládat, óvod a környezetedet.

Valójában mi szükséged van rá? Időt takarítasz meg magadnak azzal, hogy nem magától szárad meg a ruha, hanem egy gép szárítja meg neked? Vagy csak egyszerűen már régen vásároltál magadnak valamilyen drága holmit és már érzed, hogy szükséged van egy kis pénzköltésre? Kevesled a havi áramszámlát?

2010. jún. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

a mostaniak már nem fogyasztanak annyi energiát. És aki már rakott vissza hatszor a mosásba télen pulovert mert mindíg büdösre száradt, az előbb utóbb megunja.

Légkivezetőset természetesen csak akkor lehet használni, ha valóban kivezeted a párás levegőt. Nekem volt mindkettő és ezzel sokkal jobban meg vagyok elégedve. Jóval több is fér bele és aki már látta, hogy mekkora a különbség abban, hogy mennyi szöszt szed ki a kondenzációs és a légkivezetős, akkor az a légkivezetőst választja. Nekem Siemens van, most 5 éve, semmi baja, az előző Bosch volt 8 évig.

2010. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
21:30 részben igazad van, de egy nyirkos panellakásban próbálj ilyen időben ruhát szárítani, a törölközőket moshatom újra, mert 3 napja nem száradnak meg, a szaguk meg borzasztó, nagyon jó lenne egy szárítógép nekem is, de nem telik rá
2010. jún. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is panellakásban lakom, nálunk is voltak már efféle problémák. Főleg nagyobb kiterjedésű anyagoknál, amelyek tovább tartják magukban a nedvességet. Ezen viszont lehet segíteni szellőztetéssel (a helység szellőztetésével).
2010. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

21:43!

Majdcsak összegyűlik rá és akkor tudsz venni Te is egyet. Kívánom, hogy senki se fosszon meg a fogyasztás eme módjától. :)

2010. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!