Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tisztítsam meg a wc...

Mivel tisztítsam meg a wc csészét, ha olyan koszos, hogy már szinte fekete?

Figyelt kérdés
Vettünk egy lakást,ahol a wct nem lehet cserélni. Az elmúlt hónapokban víz sem volt,és a felújítás alatt minden koszt,festékes víz,glett,stb a wcbe öntöttek,amit csak vödörrel tudtak leönteni. Szóval most rettenetesen néz ki.
2018. szept. 21. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Én kezdeném egy duguláselhárító porral, van ilyen WC csoda nemtudommink, kis granulátum, azt hagyni hadd oldja egy éjszakára. Aztán lehet egy éjszakára egy liter ecettel hagyni, hadd oldja a nagyját. Aztán nincs más, mint ecettel, vagy konyhai zsíroldóval, dörzsis szivaccsal addig sikálni, amíg szép nem lesz.

Sőt, én több éves vízkövet sniccerrel kapartam le, na az brutál volt (albérlet egyetemistaként, költeni nem tudtunk újra, de azért javítani akartuk az életkörülményeink színvonalát). De a végéra csillogott, és a szaga is eltűnt, hiszen nem tudott megtapadni a vízkövön a rengeteg baktérium meg hadd ne mondjam mi.

2018. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Miért nem lehet cserélni?

Kár ezzel szenvedni, olcsóbb egy új!

2018. szept. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Olyan nincs,hogy nem lehet cserėlni.
2018. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Én is a hideg zsíroldót javaslom, lemar minden odakövesedett szennyeződést. De ha mondjuk a fajansz nagyon el van színeződve a beleöntött vegyi anyagoktól, akkor nem biztos, hogy újra fehérré tudod varázsolni.
2018. szept. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Háztartási sósav. De csak akkor ha nincsenek gyerekek a közelbe.
2018. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Bórax + ecet, ebből csinálj egy masszát, kend rá jó vastagon, pár órát hagyd úgy, leszed mindent.
2018. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

"és a felújítás alatt minden koszt,festékes víz,glett,stb a wcbe öntöttek"


Felhívnám szépen azokat, akik a wc-be öntözték a festéket, hogy jöjjenek vissza szépen és takarítsák ki patyolattisztára, különben indul a feljelentés környezetszennyezés, veszélyes vegyi hulladék csatornába juttatása, meg hasonlók címén. Meg persze mindjárt a duguláselhárítókat is hívhatják magukkal, ha még a döglött glettet is a wc-be öntözték.

2018. szept. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Konyhasó egy nagy bögrényi éjszakára hagyni állni,de még igy is lehet kaparni kell.Többször is ismételd meg.
2018. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!