Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan illetve mivel tisztítsa...

Hogyan illetve mivel tisztítsam ki a nagyon nagyon koszos (fekete) bőrgarnitúrát?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy víz nem érheti, mert tönkremegy de én nekiesnék jó szappanos vízzel, mert NAGYON koszos és poros (évekig nem használt házban tárolódott). Nem szakadt sehol és szerintem szép is lesz, de mégis mivel tisztítsam? Bőrápoló balzsam szerű cuccom van az ápolásra, de először tisztítanom kell.
2011. dec. 12. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nedvesíts be egy kefét (ruhakefe jó, az elég puha, hogy ne sértse meg a bőrt), tegyél rá sampont és hajrá. Az a lényeg, hogy ne sok víz legyen, éppen csak annyi, hogy a sampon fel tudjon habosodni. Nekem sárga garnitúrám van, gondolhatod, azon minden meglátszik. Egy fél napot szórakoztam vele, de olyan lett, mint az új! Utána nedves ronggyal töröld le a sampont (ezt jó sokszor kell ismételni sajna). Ha nem áztatod át a bőrt, akkor nem lesz semmi baja.
2011. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szappant nagyon kevés vízben old fel. Egy ruhát márts bele és nagyon jól csavard ki belőle a vizet. Az így kicsavart ronggyal töröld tisztára. Hagyd megszáradni,utána kend be bőrápolóval.

Célszerű előtte egy pici,kevéssé látható darabon kipróbálni,nehogy az egész tönkre menjen.

2011. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lovasboltokban van bőrszappan is, meg ápolók is, azok biztosan jók, bár valószínűleg nem a legolcsóbbak.

(én egyébként kevés vízzel szoktam lemosogatni, megtörölgetni, vagy ha melel van akkor megszárítani, aztán bőrzsírral lekenni.)

2011. dec. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!