Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kádat mivel lehetne megtakarít...

Kádat mivel lehetne megtakarítani?

Figyelt kérdés

Új albérletbe költöztem, minden szép kivéve a kád és a mosogató. A kád nagyon régi lehet, olyan mintha egy masszív vízkőréteg lenne rajta. Pici fekete foltok is vannak rajta. Már nekiestem cilit banggel, de semmivel nem lett szebb. Mivel lehetne szépre letakarítani? A tapintása is olyan, mintha vízköves lenne, nem csúszik...fura

A mosogató is fura, fehér pöttyös nagyon. Az is ilyen vízkő/zsír foltos és nem tudom letakarítani. Mivel lehetne ezeket leatakrítani? Hideg zsíroldó nem használt ennek sem.



2018. okt. 11. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

20-30 éves cuccok, amikre senki se vigyázott. Tisztára meg tudod csinálni, szépre nem, ne is erőlködj.

Sikapor, domestos, oszt jóccakát.

2018. okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Spricnibe vízkőoldó beteríted vele több rétegben 10 percenként majd az 5iknél leöblíted aztán majd hideg zsíroldóval ezt 3szor megismétled .
2018. okt. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hipó töményen (gumikesztyűben) a legjobb zsíroldó és egyben fehérít is, de folyamatos szellőztetés mellett. A régi, vastag zománcos kádak zománcozása szokott már megviselt lenni és akkor a felülete érdessé válik, könnyebben tapad rajta a zsíros kosz, a szappanból a kemény víz hatására kialakuló oldhatatlan kalcium/magnézium szappan, ami a vízben levő vas hatására enyhén homokszínű árnyalatot vesz fel.
2018. okt. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Első nekifutásra domesztoszt használnék...

Ha ez kevés, akkor jöhet a "nehéztüzérség", például sósav.

Na, ami azt is túléli,ahhoz már ütvefúró kell :DDD

2018. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Csak sósavat ne használj. Megmarja a felületet.
2018. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valószínű a kád bevonata, felülete rücskös már, amiben könnyebben megtapad a vízkő, kosz. Alapvetően simára nem fogod tudni pucolni.

Én két dologra esküszöm. Az egyik a domestos, a másik a Lidlben kapható W5 márkájú vízkőoldó. Ami ezekkel nem jön le, az semmivel. A cilit egyéni tapasztalataim szerint semmire nem jó.

Mindig úgy takarítok, hogy először domestosszal nyomom körbe a kádat, nyeles kefével alaposan körbesikálom, hagyom egy kicsit állni, majd vízzel leöblítem, közben sikálom, aztán ugyanez vízkőoldóval is.

A mosogatónál is így teszek, bár nekem gránit van, az bírja. A rozsdamentest is lehet vegyszerezni, de ott az öblítés gyorsaságára figyelj, különben megmarja, foltos lesz a felülete. A csapokon se hagyd rajta ezeket sokáig.

2018. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 nem minden kád anyagát támadja meg a sósav. Porcelánnak, műanyaggal nem lép reakcióba.
2018. okt. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!