Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nálatok is füstös lesz a...

Nálatok is füstös lesz a szárítón a ruha? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nálunk beindult a fűtésszezon és a környéken sokan huladékkal is fűtenek. Estére szmogba burkolózik a város.


Ha éjszakára kint hagyom a ruhát, akkor borzasztó szaga van. Behozni nem akarom a páratartalom miatt. Mit lehet tenni?

Másnál is probléma a környezetszennyezés?



2018. okt. 14. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Most erre mit lehet mondani. Nem viszed be a pára miatt. Hát akkor ne moss tavaszig. Vagy fagyjanak meg a többiek, hogy neked jó legyen?
2018. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem télen nem hagyom kint éjszakára a ruhát, mert reggelre nedvesebb lesz, mint előtte este volt.

Télen este kimosok, kiszedem a ruhát, összehajtogatom és másnap reggel a szobai szárítóra teszem, a fűtőtest közelébe.

Így 2-3 óra alatt megszárad és a száraz fűtés miatt még jó is, hogy kicsit párásabb a levegő. Sok helyen ezt mesterségesen idézik elő, párologtatóval.

Ha nektek viszont alapban vizes a lakásotok, akkor érdemes lenne beruházni egy páramentesítőt, mert ott akkor a szárítás a legkisebb probléma, az egészségeteket illetően.

2018. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok és javítanám:


Én sem télen, sem NYÁRON nem hagyom kint éjszakára a ruhát...

2018. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Választasz a 2 rossz közül.
2018. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos az a helyzet nálunk, hogy este hat óra magasságában be kell szedni a ruhákat, mert utána begyújtanak mindenféle hulladékkal, és büdös lesz tőle a ruha. Télen sem sokkal jobb a levegő, de ilyenkor ősszel, amikor a kerti hulladékot égetik a kazánban, egyenesen közröhej a "tiszta falusi levegő". Ha a katasztrófavédelem megmérné, hogy milyen a levegő, lehet rosszabb értéket kapna, mint mikor egy vegyiüzem ég.
2018. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1 Nem pénz kérdés. Jó környéken lakok. 8 millió egy üres telek 10-12 egy éppen lakható ház.

Igénytelenség. A nyáron felgyűlt szemtet égetik el.


Napi 10 ért nincs segédmunkás, nehezen hiszem hogy anyagi oka van. Ráadásul nincs még fagy odakint!

2018. okt. 14. 21:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél szárítógépet és probléma megoldva.
2018. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nyilván bent kell szárítanod akkor, az emberek sajna sok helyen ilyenek (annyira örülök, hogy nálunk tiszta a levegő, de nem is lakik a dűlőnkben pár embernél több, az utcámban senki más. pazar. de ez egész OK környék, itt eleve nem fűtenek szeméttel. de a környező falvakban néhol előfordul, brrr).


Én is csak a szárítót és a párátlanítógépet tudom ajánlani, ez utóbbi máskor is jó szolgálatot tehet, ha párás a ház (plusz kisebb helyet foglal s el tudod pakolni, ha nem kell). Persze csak komoly jöhet szóba, másnak semmi értelme, a levegőben rengeteg víz van egy párásabb házban, literszámra kell kiszedni, hogy valamit javuljon. A rendesen kicentrifugált ruhákban nincs is olyan sok, a párátlanítónk hamar kivesz annyit a levegőből, a ruhák maguk ettől még napokig száradnak, de nekünk belefér.

Én még kint szárítok, hisz remek idő van s itt nincs gond a levegővel, de amint fagyni fog, nekem is bent kell majd. Hidegben a szellőztetés is elég lehet, de olykor elkél a párátlanítógép segítsége is.

2018. okt. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rossz környék az, ahol 10-12 millió a lakható házak alsó határa, mint írod. Egyébként nem, nálunk nem probléma a szeméttel fűtés, mindig tiszta a levegő.


Vegyél szárítógépet.

Ha nem fér el, akkor mosó-szárítógépet.Probelm solved.

2018. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező, gyakorlatilag a száradó ruha szempontjából mindegy, hogy mivel fűtenek, szeméttel vagy a legnemesebb akáccal, a füst az füst és a ruha mindenképpen büdös lesz.

Tehát 2 megoldás létezik, bent szárítasz, vagy tényleg veszel valamilyen szárítógép megoldást, ahogy javasolták.

Az az érzésem, hogy ezeket te is tudod, csak hirtelen dühödben írtad ki a kérdést, mert fűtésszezonban ezzel mindnyájan szembesülünk, akiknek van lehetőségünk egyébként kint teregetni.

Gondolj bele, hogy millióan vannak, akiknek ez a lehetőség egyáltalán nem adott, azoknak is meg kell oldaniuk valahogy a szárítást egész évben a lakásban, télen, nyáron.

2018. okt. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!