Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell szépen teregetni?

Hogyan kell szépen teregetni?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem külön, anya is mindent vasalt, kivéve azokat a ruhadarabokat, amiken nem látszik hogy gyűrött.


Én akárhogy terítem ki a ruhákat, gyűröttek. Megáll a mosógép, egyből kiveszem a ruhákat (30 vagy 40 fokon mosok, 30-50 perces programokkal), "kicsapom", majd a szárítóra rakom. Ennek ellenére pár melegítőn, törölközőn, pár "műanyag" anyagú pólón kívül minden gyűrött. Rossz minőségű a ruhák anyaga, vagy én vagyok béna?


Azt is megfigyeltem, hogy sok esetben ha így "kicsapom" a ruhákat, megnyúlnak kicsit, és máris torzít a póló alakján pl. vagy ha szépen kisimítom a póló "közepét" a szárítón, akkor ott szélesebb lesz mint amúgy alatta-fölötte. Ha csak rá"ejtem" a szárítóra, akkor nincs ilyen gond.


2018. okt. 18. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb tanácsokat az anyukádtól fogod kapni, miért nem őt kérdezed?
2018. okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mert az ő ruhái is gyűröttek, vasalnia kell neki is :) egyébként ahogy leírtam, azt tőle tanultam.
2018. okt. 18. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Én vállfán szárítom az olyan típusú ruhákat s a fellépőruháimat kivéve soha nem vasalok (ehhez persze hozzátartozik, hogy nincsenek ingek, öltönyök meg semmi és nem várjuk el, hogy tökéletes legyen egy póló). Az anyagon is sok múlik, persze, sok olyan ruhám van, ami nem tud gyűrődni, ha akarnám se :)

Amikor otthon anno nem vállfára akasztottuk a pólókat, csúnya lett a madzag mentén. Anyám is mindent vasalt, rejtély, miért. Eszembe sem jutna fehérneműt vasalni, még ha vasalnék is pólót, mert azért úgy simább lenne (csak ez nekem nem érdekes, nem agyongyűrött, szépen szárad).

2018. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyat fogok mesélni, ami először nekem is hihetetlen volt, de a gyakorlatban mégis tökéletesen működik.

Olyantól hallottam, aki a településen másoknak mos és vasal.

Amikor kiszedi a vizes ruhát a mosógépből, szépen kirázva, kisimítva összehajtogatja, egymásra pakolja a lavórban és úgy vizesen 1-2 órát állni hagyja, majd mielőtt a kötélre teszi, a két oldal varrásnál összefogva kirázza és úgy teregeti ki. A pólókat mind a hónaljban a varrásnál csípteti fel. Tényleg mióta így csinálom én is, azóta szinte semmit nem kell vasalni.

2018. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha megrázod, és ügyelsz arra, hogy szépen kisimítva legyen kiteregetve, akkor csak az anyaga miatt lehet gyűrött a ruha.
2018. nov. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!