Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fekete bútoroknál milyen...

Fekete bútoroknál milyen gyakran töröltök port?

Figyelt kérdés

Nekem 2 naponta kéne ha azt szeretném, hogy ne látszódjon. Prontóval is befújom, ami állítólag portaszító, de semmit se ér.

Nektek mi vált be?


2018. nov. 3. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az ember korosodik, egyre rosszabbul lát.
2018. nov. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ezzel előbbre leszek 👍🏻
2018. nov. 3. 09:20
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Semmi nem jött be, a fekete bútor ilyen sajnos. Soha röbbé sötétet.
2018. nov. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor maradunk porosak
2018. nov. 3. 09:52
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Az ilyen portaszító valamik úgy nem működnek ahogyan azt képzeljük. Elmondom neked hogy a porosodást sehogy sem lehet elkerülni. Esetleg annyit tudsz tenni hogy kideríted mi az ami nagyon porzik és azt eltünteted, vagy távolabb viszed. De ez is kb kutyák vacsorája, mert ha kintről jön be a por akkor már nem tudsz mit csinálni szinte. Na meg a porosodást sehogy nem lehet kivédeni. Sajnos sok helyen 2-3 naponta kell port törölni. Nekem is ott a kis üzletem amit a párommal közösen csinálunk, és hiába takarítunk naponta, sokszor a portörlést napi 2 szer megcsinálja valamelyikünk ha ráérünk, de kintről bejön a por. A házunkba ami van ne is beszéljünk. Nyugodt környéke lakunk, nem nagy a forgalom. Amikor nyitott ablak van mindig bejön a por, de csukott ablaknál is.

Amikor fűtünk amit fával csinálunk akkor aztán az alsó szinten por áradat van.

Az ilyen por távoltartó dolgok semmit nem érnek, ez inkább arra való hogy képes egy bevonatot a felületen amit nem tudunk, a kicsi kezünkkel össze zsírozni, vagy ha valamivel összekenjünk könnyebben lejön, mert nem a bútorlap felületére tapad rá hanem a ráfújt rétegre, ezáltal könnyebb eltávolítani, ez maximum arra jó.

Amikor még a szüleimnél laktam, és kitakarítottam a szobámat mondjuk délelőtt, estére már látszódott hogy ismét kezd porosodni a polc.... Szóval ezt nem tudod 100% osan elkerülni. A fekete dolgokon meg alapból jobban látszik, ezzel nem tudsz mit tenni.

2018. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is az elsőnek adok igazat.

A fekete a legrosszabb választás, mert szinte öt percenként lehetne letörölni a port. Főleg, ha megy a fűtés.

Megoldásként inkább leveszem az olvasószemüvegemet.

:)

2018. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fekete bútor van a nappaliban. Nálunk a heti 1 nagyon alapos porszívózás vált be úgy, hogy a többi napon minden nap körbejárja egy robotporszívó a házat.A kézi porszívózáskor törölgetünk is. A kis gép szinten tartja a tisztaságot. A szőnyegeket időnként ki is szoktam porolni az udvaron, a rongyszőnyegeket pedig havonta kimosom. Ha van rá mód, a szárítógép is sokat segít a lakás porosodásán, a szöszöket szuperül kiszedi, így azok nem a padlón landolnak. Persze erre nincs mindig lehetőség. Az se hátrány, ha jól zárnak az ablakok. Ha így is fennállna a probléma, akkor így járt az a szekrény :D
2018. nov. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!