Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Pár hete nem portalanított...

Pár hete nem portalanított lakásban HOGYAN LEHET ÉS KELL PORT TÖRÖLNI? EREDMÉNYESEN!

Figyelt kérdés
Mindenen vastagon van a por. Hogyan kell csinálnom, hogy ne szálljon egyik helyről át a másik helyre mikor törlöm. Mivel és hogyan tegyem tisztává a bútorokat. Mikor porszívózzak? A hely kicsi, de zsúfolt. (nem az én otthonomról van szó, csak segíteni szeretnék egy ismerősömnek)
2016. nov. 30. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Nedves ronggyal. Szárazon szállna össze-vissza.

Vödör víz, rongy bevizez, letörlöd a por nagyját. Aztán rongy kimos, kicsavar, és újra addig, amíg tiszta nem lesz. Ha nagyon nagy a por, akkor cserélt a vizet, ahogy koszos lesz.

Porszívózás a portörlés után.

2016. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Vizes ronggyal, de ha már takarítottál életedben, akkor magadtól is tudod.
2016. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem takarított...

majd felnő és megtanulja.

amugy vizes ronygy és többször át kell menni,az egy törlés-öblítés,egy törlés-öblítés mert csak szétmaszatolod a port a rongyal szóval öblítsd ki törlésenként amig nem látod hogy már tiszta

2016. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem előbb porszívózz le mindent, akkor nem száll a por, utána nedves törlőkendővel törölj át mindent. A vizes ruhás törlés sok bútornak nem használ, de a valódi fa parkettának meg kifejezetten árt.
2016. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon " O K O S " aki lepontozta a 4-est. Ugyan takarított-e már valaha !
2016. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
5: mindenki le lett pontozva :D
2016. nov. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nedves ronggyal töröld át, de ne tocsogjon, majd töröld szárazra, a bútorokat bútorápolóval is töröld át, mert a bútorlapnak is kell az ápolás. Porszívózás, majd a padlót is megfelelő tiszító/ápolószerrel kell kezelni.
2016. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a HASZNOS és nem KIOKTATÓ válaszokat. Én mindenkit felpontoztam, mert akármit is válaszolt megköszönöm, hogy pár percet rám áldozott. Nem vagyok kezdő, de ekkora porral még nem vettem fel a harcot. Idős embernek szeretnék segíteni.
2016. nov. 30. 17:06
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikroszálas kendőt vegyél. Az nem szétkeni, hanem felszedi a port. Jól csavard ki mindig, mert ha túl vizes, nem hatékony.

Vizet sokszor cserélj

2016. nov. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Törölgetés két körben:

Én papírzsepivel törlöm úgy, hogy azzal a mozdulattal bele is csomagolom a port, és kidobom.

Ezután forróvízzel nedvesített vattával újra letörlöm, és a vattát is kidobom.

Így a por ki lesz dobva: nem fog visszaülni 1 órával a takarítás után.:)


Ablakra, ajtóra elektromos gőzfújót is lehet alkalmazni.

Makacs, odaszáradt, többéves foltokat (pl. a konyhában) sebbenzines vattával könnyebben leszedek, mint a fenti módszerekkel.


A szőnyegeket nem kell porszívózni, tisztítóba kell küldeni ilyen hosszú idő után (a rendszeresen porszívózott szőnyegeket is kell időnként tisztíttatni), oda- vissza szállítja a cég.

Amíg a szőnyeg nincsen otthon, addig porszívózzon, mosson fel.


A bútorokat legvégül Pronto-val kell tisztítani, ha szépre akarja.

2017. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!