Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kollégiumi fürdőszobában...

Kollégiumi fürdőszobában sajnos megjelent a penész a falon. Ha szódabikarbónát és vizet összekeverek és ezzel dörzsölöm át a falfelüleletet ez hatásos?

Figyelt kérdés

2018. nov. 11. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A háztartásban előforduló penészgombák kutatása azt mutatja, hogy a szaporodásukat legerősebben gátló két tényező a savas és a száraz közeg.

Helyedben inkább valamilyen erős savval (ecetsav v. háztartási sósav) dörzsölném át, de az a helyzet, hogy ha a szellőzést nem tudod biztosítani, vissza fog jönni...

Tehát 20%-os ecet, vagy háztartási sósav, esetleg több kezelés is, és a lehető legszárazabban tartani mindent. Sokat szellőztetni, nem rácsukni az ajtót, feltörölni zuhanyzás után, csempét is letörölni, vizes felmosót/vödör vizet nem benn tárolni.

Ez valamit segíthet.

Illetve lehet kapni fungicid hatású, kifejezetten penészölő tisztítószereket is, de ezekkel nekem nincs tapasztalatom.

2018. nov. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A penészölőkben hipó van, az a különbség, hogy míg a hipót megkapod 80 forintért, addig ezekért a löttyökért nem szégyellnek elkérni 1500 forintot.

Vegyél egy hipót meg egy kicsi permetezőt és azzal fújd le a penészt. Nem kell dörzsölni, attól csak a spórák elszabadulnak és még tovább rontod a helyzetet. Lefújod, és kész. Ablak legyen ezután nyitva pár percre, páratartalom pedig ne legyen 70% fölött.

2018. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

Én 10-es ecettel csináltam éppen tegnap.

Az ecetet vízzel kell elegyíteni, majd ledörzsölni róla a penészt.

Viszont az ecettel csinálod semmiképpen se keveredjen a szódabikarbónával mert ez a kettő együtt valami gázokat bocsát ki vagy nem tudom ...de nem szabad keverni őket.


20/L

2018. nov. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek :)

az a baj, hogy a szellőztetés nehezebben megoldható, mert sajna a fürdőnek nincs ablaka, csak ilyen elszívó működik a fürdőben. Az ajtót mindig nyitva hagyom fürdés után.

2018. nov. 11. 12:23
 5/16 anonim ***** válasza:

3: Ecet+szódabikarbóna együtt a büdös mosógép szagtalanítására jó. Én mosógatóba is tettem, azt láttam, oldja a vízkövet. Porcelánról, fémről, miegymásról is.

Youtube-on még fogkőleszedéshez is ajánlották más adalékanyagokkal összekeverve.

Mindenesetre töményen összeöntve erősen pezseg, ilyenkor ne nyúlj hozzá, ne lélegezd be, ez jogos.

2018. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5-ös én szódabikarbónát és vizet szeretnék összekeverni.

Az ecetes eltávolítást csak pluszba ajánlották.

2018. nov. 11. 13:16
 7/16 anonim ***** válasza:
Továbbra is a hipót ajánlom és ne dörzsöld.
2018. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A falra is jó a hipó?
2018. nov. 11. 17:28
 9/16 anonim ***** válasza:
A koliban ez miért a te gondod ? Nem te vagy az üzemeltető .
2018. nov. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mert hiába szóltam többször, annyi volt a válasz, hogy figyeljek a szellőztetésre. Én pedig nem szeretnék penészt az életteremben. Hiába van nyitva egész nap a fürdőajtó és hiába szellőztetek napjában 3-4-szer 10 perceket, terjed a penész.

Viszont, ha vmi vegyszerrel ne adj isten leszedném a vakolatot is a penésszel együtt, tuti levonnák a kauciómból.

2018. nov. 11. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!