Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van valami igen hatásos...

Van valami igen hatásos penészgombaölő, amit festékbe szokás keverni. Mi a neve? Melyik a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés

2016. dec. 2. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Mészfestékbe rézgálic.
2016. dec. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

ideig-óráig jó.

Én is ezen agyaltam, végül raktunk az ablakokra párátlanyító szelepet. Szobánként 1-et. Bármelyik légtechnikai, szellőzéstechnikai boltban megveszed, kb 12 ezer ft darabja. Asztalos felszereli neked az ablakra. Van benne pár lamella, amiket egy páraérzékeny szál vezérel. Ha túl párás a levegő, akkor nyit, és szellőztet, automatikusan. Mióta felraktuk őket, nincs penész, előtte csimbókokban lógott a falról. Akárhogy is jól le van szigetelve a fal, mindig lesz egy leghidegebb pont, ahova a pára le fog csapódni. Mivel a modern nyílászárók túl jól zárnak, ezért a pára nem tud távozni a lakásból (elszívó se ér semmit, ha nincs levegőutánpótlás a kiszívott helyett, akkor csak az áramot fogyasztja). Nekünk szó szerint vizes volt a fal a lecsapódó párától, aztán ezeket beraktuk, és megszűnt a pára és a penész is. Azelőtt a relatív pára télen a lakásban (amikor fűteni kell) 70% fölötti volt, amióta ezeket beszereltük, 40% körül van. Érezhetően könnyebb is a lakás levegője.

Ezeket az elektromos párátlanítókat meg felejtsd el. Áramot eszik, hangos, karbantartást igényel. Ettől a szellőzőtől meg max 2 ezer ft-al nő télen a gázszámla, de azóta egy darab penészünk nincs (és a kenyér se penészedik meg 2 nap alatt)

2016. dec. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kérdésre kérném válaszolni, a páraelszívóról tudok, de nálunk nem megoldás. És valami konkrét nevű szert említettek, színtelen, szagtalan.
2016. dec. 2. 09:10
 4/6 Alain Delon ***** válasza:
48%
3-ra: A 2-es válaszban van a megoldás. Ha magas a páratartalom, nincs az a szer, ami meggátolná a penészképződést. A párásodást kell megszüntetni. Én párátlanítót vettem és szellőztetéssel kombinálva használom. Nálam is 70% felett volt a páratartalom, de most olyan 55-60% között van. Nincs is penész.
2016. dec. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

Festèk boltba adnak ha kèrsz.

De miután elpárolo/ lebomlik, azonnal lesz penèsz. Valamint, lehet, hogy addig más lesz penèszes a fal helyett.

2016. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a Chemocid-ot. Utána meg beszereznék valami ilyesmit:

[link]

2016. dec. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!