Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Robotporszívóról írnátok...

Robotporszívóról írnátok véleményeket?

Figyelt kérdés
Érdemes megvenni? Mennyire hatékony?

2018. nov. 16. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Nekem egy Samsung robotom van. Nagyon hasznos kis ketyere. Egy dolgot ne felejts el, nem nagytakarításra való! Magyarán ennek minden nap vagy minden másnap mennie kell, hogy hatékonyan fenntartsa a tisztaságot (főleg szőnyeges helyen). Az enyém jól boldogul a szőnyegen is.Rengeteg koszt összeszed, a bútoraink kevésbé porosodnak, így hogy minden nap bejárja a házat. Ennek ellenére időnként előveszem a hagyományos porszívót is, hiszen annak a szívóereje nagyobb, nem árt időközönként alaposan felporszívózni vele. Mi nagyon szeretjük a miénket.
2018. nov. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszod, értékeltem. Szóval hagyományos is kell mellé. Azért tettem fel a kérdést, mert haldoklik az LG sima porszívó, lehetséges, hogy akkor választunk egy "normált", ami tényleg tisztít, portalanít. Mert ha már beruházunk, akkor ne kelljen már kettőt venni.

Írhatnátok még véleményt, hátha... A gerincem van tönkremenve, műtötték, nem nagyon bírom a hajolgatást. Igazából ez a kérdésem lényege, mennyire helyettesíti. 1-es válaszoló, egy kicsit elbizonytalanítottál, mert ugye nem két forint egy ilyen még manapság.

2018. nov. 16. 14:44
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nagyon hatékony. Naponta megy, azóta a hagyományost elő sem vettük, hiszen naponta felporszívóz. Xiaomi típus, és tökéletesen kiváltja a porszívót.

Olyan, mint a mosogatógép kontra kézi mosás.


Naponta összeszedi a földön lévő por 100%-át, így nem lehet mi mást porszívózni.

2018. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Nem rossz, de sűrűn kell kitakarítani, ami elég macerás. Leáll, has kimerül. Csak ott jó, ahol egy nagy szőnyeg van, ahol több kicsi, ott állandóan igazgatni kell. A sarkokat nem porszívózza fel.- Elég drága. Ha csak eget akarsz venni,, akkor ne ezt vedd.
2018. nov. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen neked is. Akkor marad a normál, hagyományos.
2018. nov. 17. 21:48
 6/6 anonim válasza:
100%

4-esnek:

Nálunk 2 naponta megy, kb 4-5 menet után ürítem ki a tartályt, ami nincs fél perc munka.

Csak akkor áll le, ha lemerül, ha kisebb modellt veszel. A komolyabbak bizonyos akku töltöttség alatt hazamennek, töltődnek és utána folytatják a munkát.


A mi lakásunk kicsi, de kíváncsiságból kipróbáltam egy ~100 nm-es lakásban, kihagyva pár részt (szekrény, wc, fürdő) kb 40%-át ette meg az akkunak és egy tisztaságmániás hölgy lakásában is elég sok koszt összeszedett, a szőnyege pl sosem volt ilyen tiszta.

A sarkokból is meglepően jól dolgozik.


Az előnye, hogy tud menni akkor is, ha nem vagy otthon, kitakarít az ágy alatt, stb. Ha szőrös állat van a lakásban, akkor szerintem zseniális. Nálunk nincs, csak ez megy kb két naponta, de azóta maximum havonta 5 percre kerül elő a hagyományos porszívó és ez azért nagyon nem mindegy.

Én nem a mosáshoz hasonlítanám, hanem a mosogatógéphez. Azzal is van meló, bepakolni, kipakolni, a darabos ételmaradékot leszedni a tányérról, stb, mégis a gép végzi el a meló nagyját. A robotporszívónál is így van.

2019. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!