Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Farmer mosása kézzel?

Farmer mosása kézzel?

Figyelt kérdés
Bedöglött a mosógép, így kézzel kéne kis mosni. Én félek, hogy annyira így nem lehet.
2018. nov. 25. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

De lehet - régen nem volt mosógép, mégis mostak.

Ha csak normál módon használt, azaz nincs külön folt rajta, akkor egy nagyobb edénybe (nagy vödör, fazék, kiskád, vagy egyéb, amibe jól belefér) tedd bele a nadrágot, tegyél hozzá kevés mosószert, öntsd fel langyos vízzel és áztasd legalább 3-4 órát. Utána alaposan gyúrd át a vízben, ha nagyon piszkosnak tünik a víz, akkor öntsd le róla, tegyél hozzá kézmeleg vizet meg ne sok mosószert és még egyszer nyomkodd át az egészet.

Ezután öntsd le a vizet, és többszrö váltott vízben öblítsd ki belöle a mosószert. Ha már nem habzik a víz, akkor a következö vízbe tehetsz öblítöt, amiben hagyd 15 percig.

Most vagy kicentrifugázod, ha van rá lehetöséged, vagy megpróbálid kicsavarni amennyire birod és utána felakasztva szárítsd, de figyelj, mert eleinte még folyik belöle a víz. Meg természetesen jóval tovább szárad, mint centrifugázva.

2018. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

"tedd bele a nadrágot, tegyél hozzá kevés mosószert, öntsd fel langyos vízzel"

Inkább előbb oldd fel a mosószert a vízben és csak aztán tedd bele a nadrágot!

2018. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Bocs, folyékony mosószerre gondoltam, ha por, akkor tényleg elötte fel kell oldani.
2018. nov. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért? A folyékony mosószert közvetlenül a ruhára öntöd? (Én sose használok folyékonyt.)
2018. nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Már miért ne lehetne?! Kézzel egyébként is sokkal jobban ki lehet mosni az ilyen kisebb holmikat. A mosógép ugyanis csak átforgatja a mosószeres vízben, kézzel viszont átdörzsölheted, átnyomkodhatod, tökéletesen ki lehet mosni kézi mosással! De hogy az 1. válaszíró miért írta, hogy 3-4 órát áztasd, azt nem tudom, de teljesen felesleges, ugyanis a mai modern mosószerekben lévő enzimek azonnal hatnak, ami nem jön ki pár perc alatt, az 3-4 óra áztatással sem fog. Öblítővízben is tök felesleges 15 percig áztatni, átnyomkodod benne 1-2 percig, és kész!
2018. nov. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Már kimostam, beáztattam pár órára, nagyon jó illata lett. 21/F
2018. nov. 26. 16:27
 7/7 anonim ***** válasza:

"Miért? A folyékony mosószert közvetlenül a ruhára öntöd? (Én sose használok folyékonyt.)"


Igen, mert ez már "feloldott" mosószer, a vízben pillanatok alatt szétoszlik. De ha egy-kétszer átnyomkodod vele a ruhát, akkor garantáltan mindenhová jut belöle.

2018. nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!