Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Domestossal takarítottam...

Domestossal takarítottam sütőt, ha nem sikáltam ki jól és egy kis tisztítószer maradt a sütőben belül lehet baj belőle?

Figyelt kérdés

Tudom klórtartalmú csak az üveglap belülről is (a kihajtható része a sütőnek) is olyan koszos volt, meg a széle, meg az alja, hogy ráöntöttem közvetlen a domestost hagytam rajta kicsit állni majd vizes dörzsivel lemostam...

próbáltam többször áttörölni


Ha holnap / holnapután / későbbiekben sütnék a sütőben lehet baj abból ha egy kis domestos maradt a sütő alján?


mármint ha 220 fokra felmelegítem a sütőt, a klór csinál valamit vagy szabadulhat fel mérgező gáz a véletlen ottmaradt tisztítószerből?


többször áttöröltem vizzel is az alját


vagy menjek biztosra és inkább még 5-10X töröljem át sima vizzel?


(annyira le volt ragadva hogy muszáj volt közvetlen ráöntenem a domestost. nem oldottam fel előtte a domestost vízben.)



2018. nov. 27. 01:17
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem volt muszáj, ezernyi más tisztítószer van, csak nem értesz hozzá, nem tudsz takarítani. Káros igen, nem tudod maradéktalanul eltüntetni, akár új sütőt is vehetsz.
2018. nov. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Egyszerűbb, gyorsabb, hatékonyabb és veszélytelenebb lett volna, ha a szappanos párna névre hallgató acélgyapot súrolót használod.
2018. nov. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
klór az magától is gyorsan elpárolog, nyugodtan használhatod a sütőt
2018. nov. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem volt muszáj ráönteni. Barátkozz a zsíroldóval, boltban lehet kapni.
2018. nov. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem a megfelelő szert használtad, ez tény, de már nem lehet visszacsinálni, ezt a helyzetet kell megoldani!

Gyújtsd be a sütőt kaja nélkül és próbáld ki!

Ha maradt benne valami szer, vagy szaga van, azt ezzel kiégeted, nem direktben lesz a bejglid fertőtlenítőszer szagú!

2018. nov. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Domestossal sütőt tisztítani?! Ilyet még nem hallottam több évtizedes fennállásom alatt. Ennek mi értelme? Hány éves vagy? A Domestos egy fertőtlenítőszer, nem sütőtisztításra való. Vagy belesz@rtatok a sütőbe, azért kellett fertőtleníteni?! Az odaégett ételmaradékot hideg zsíroldóval, meg mosogatószeres, esetleg súrolókrémes szivaccsal kell letisztítani, nem fertőtlenítőszerrel.
2018. nov. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!