Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lehet kicsi vegyestüzelésű...

Lehet kicsi vegyestüzelésű kályhában fűrészporral biztonságosan fűteni?

Figyelt kérdés

A műhelyben van egy egyszerű hagyományos kályha, és most lenne lehetőségem több zsák fűrészport elhozni, de tudom, hogy nem jó ötlet csak úgy simán beletenni.

Van valami jó módszer erre? Brikettet nem tudok házilag csinálni belőle.



2018. dec. 9. 15:52
1 2
 1/13 anonim válasza:
40%
NEM!!!
2018. dec. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
HATÁROZOTTAN TILOS
2018. dec. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mert miért nem lehet ? Talán indokolni is kellene .
2018. dec. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
0%

3.-nak.


Minek indokolni? NEM, oszt jó napot!

2018. dec. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Már pedig el lehet tüzelni a következő képpen .

Kell ,hogy legyen parázs .Állóan ,kicsit keresztbe beleállítok 1 hasáb száraz fát .Mellé pár lapát fűrész port,de a parázs égészét nem takarhatja el .Felülről lefelé fog ez égni .Ha leégett pótolni kell.Természetesen a fát is,ha szűkséges .

A szénport is el lehet tüzelni,pedig az igazán veszélyes lehet .

2018. dec. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy adagolja az arc a cuccot a tűzbe az belobban , vagy többet tesz rá az lefojtja elkezdi fújni kaparni és hirtelen beég kicsap a láng ...
2018. dec. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Rengeteg baleset volt ilyenekből az idők során, összeégett emberek. Porrobbanásnak hívják. Keress rá.


Fűrészport, szénport csak brikett formában biztonságos eltüzelni.

2018. dec. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az korábbi autószerelőm ezt úgy oldotta meg, hogy a fűrészport vagy forgácsot összekeverte fáradt olajjal, majd ásványvizes flakonokba gyömöszölte és így dobálta rá a kályhára a műhelyében.


Na ezt nem kéne csinálni!!!

2018. dec. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"szénport csak brikett formában biztonságos eltüzelni"

Ötödik általános elején megdumáltam a szüleimet, hogy ha nem járok napközibe, akkor befűtök, mire hazaérnek. Ki lettem oktatva a technológiáról, aztán vagy hat évig, tovaköltözésünkig én fűtöttem.

2018. dec. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Legyen parázs, még jobb ha láng is van! Nem szabad annyit rátenni, hogy teljesen letakarja a parazsat, elfojtsa a lángot. Ilyenkor szokott robbanni. Szintén robbanás veszélyes, ha a levegőben lebegő porként éri láng.

A legjobb kis adagokban, egy-két öklömnyi papírba csomagolt adagokban rárakni a tűzre. Például papírból csákót hajtogatni, megtölteni, és úgy tüzelni. Így nem túl nagy az adag, nem takarja le a parazsat, és nem is terül szét hirtelen belobbanva.

És természetesen kapjon elég levegőt, és szabadon távozhasson a füstgáz.

Még valami: miből van a szóbanforgó fűrészpor? Vegyszeres fa porát, forgácsát nem tanácsos tüzelni.

2019. ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!