Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha a kenyérvágó fa deszkám...

Ha a kenyérvágó fa deszkám penészes lett azzal lehet valamit kezdeni vagy kuka?

Figyelt kérdés
2018. dec. 27. 09:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Hypo+sikamika. Ha azzal sem megy akkor valóban qka.
2018. dec. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

Vegyél műanyagból, sokkal higiénikusabb!

Én évek óta már olyat használok.

Nem tud beleszívódni a húslé, vagy a hagymalé és jobban tisztítható.

2018. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Műanyagot használom általában, az is hozzájárult ennek a megpenészedéséhez hogy inkább a fiókban van.
2018. dec. 27. 11:00
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Ne válassz műanyag vágódeszkát, kimutatták, hogy a fán sokkal kevesebb mikroorganizmus marad. Fiókban pedig ne tartsd ezeket.
2018. dec. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

4-es

Ha nem takarítják, akkor biztos!

+ 1 szavazat a műanyagra, a penészes fát meg dobd ki!

2018. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Én műanyag vágódeszkát használok, és mosgatógépben 60 fokon perkarbonátot is tartalmazó gépi mosogatószerrel mosogattatom. Az a baci, ami rajtamarad, megérdemli, hogy megfertőzzön :-)
2018. dec. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell eldobni. Ahogy előttem is írták vagy hipóval átsikálod, vagy használj rá konyhasót, ami remekül fertőtlenít és fehérít. Nedvesítsd be jól a deszkát és vastagon szórj rá konyhasót, hagyd állni pár órát, majd súrold át a sóval és öblítsd le. De ha van esetleg smirglid, vagy gyalud, azokkal is át lehet menni rajta. A fa vágódeszkán tényleg kevesebb bacilus marad mosogatás után, mint a műanyagon, erről a kísérletről én is olvastam. Arról nem beszélve, hogy a műanyag vágódeszkán a vagdosáskor mikro műanyagrészecskék keletkeznek, amiket az élelmiszerrel megeszünk. Egy keményfa esetén ez minimális, és ha mégis keletkeznek ilyen apró fa szemcsék, azok nem károsak a szervezetre, mint a műanyag.
2018. dec. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 apababa ***** válasza:
74%
Átgyalulni. Esetleg csiszolni.
2018. dec. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 jegecske ***** válasza:
ecetes vizzel lemosod, száritod, kész
2019. jan. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Csak simán lemosod. A fiókba pedig teljesen szárazon rakd be, akkor nem lesz penészes.
2019. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!