Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A benti pára és a kinti...

A benti pára és a kinti fagyott ruhák elkerülése végett vettem szárítógépet, de olyan párát csinál, hogy akár bent is teregethetnék?

Figyelt kérdés

Ma használom először, most megy a 2. adaggal.


Bentre nem tudok teregetni, mert régi a ház, penészedett, amikor régebben bent teregettem.

Évek óta kintre szoktam, de a kezem is lefagy, meg a ruhák is megfagynak, ami önmagában nem baj, de egy hét, mire megszárad. Ha egy szomszéd fával tüzel, vagy csak tüzet rak (az enyém szokott), akkor a füsttől olyanok lesznek a ruhák, hogy moshatom újra.

Szóval beruháztam egy szárítógépre, nem volt olcsó.

És látom, hogy mekkora pára van bent, a páratartalom egy óra alatt megemelkedett 50-ről 57%-ra, és még nincs is vége a programnak...

Az ablakokon pedig folyik a víz, pedig hőszigetelt ablakok.

Ennyi erővel akár rendesen ki is teregethettem volna idebent.

Kicsit kinyitom majd az ablakot, de nagyon-nagyon gyenge a fűtés is (emiatt sem teregethetek bentre), de nem csak abban a helyiségben vizesek az ablakok, ahol a gép van. Eddig nem volt ilyen.

Ti is így jártatok?

Mik a tapasztalatok?

Most vegyes érzéseim vannak.

Sok pénzt adtam ki.

Az előnye annyi, hogy időt nyerek.

De közben még többe kerül, mert elég sok energiát használ, és a pára... Nem tudom, hogy mit gondoljak, jó ötlet volt-e.

Más jellegű tapasztallatokat is írhattok.



2019. jan. 10. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Valószínüleg a szárítógép csövét ki kellett volna vezetni a szabadba, hogy ott keletkezzen a pára.

Másodszor, ha kintre teregetsz, és legalább egy napig fagyasztod a ruhákat, majd szárítóval együtt beviszed a lakásba, nagyon hamar megszárad és jóformán nem párásít benn.

2019. jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia.Nem csak a pára miatt penészedhettek.Azt mondtad "gyenge " a fűtés...azért nem nyitsz ablakot.az nem szerencsés,mert kintről jön a szárazabb levegő,persze kivéve ha esik.Ráadásul ha van egy kis huzat pár percre az még jobb.Mi is azért vettünk mosó-szárítógépet,mert nagy volt a pára.Én vasaló szárazra szárítok,mert akkor nem gyűri a ruhát annyira,és tök jó száraz lesz ahhoz képest mintha csak centrizném...kiteregetem,másnap el lehet rakni.érezhetően kevesebb a pára...Amúgy hány fok van a házban?Átlagos páratartam 40-60 % így nálatok az jó...Az meg,hogy 1 napra felmegy egy kicsit,az normális...csak álandóan rossz ha magas.
2019. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocsi,állandóan.
2019. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hol van a szárìtógép? Nem tudod kirakni kinti helyiségbe valahová (nyárikonyha, veranda, zárt terasz)?

Nekem a fürdőszobában van, ha működik, ablakot kinyitom, ajtót bezárom, hogy ne a lakás felé nyomja a gőzt.

2019. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

itt szerintem a házzal vannak igen komoly problémák.

Nem tudom milyen gépet vettél, de a miénk pl gyűjti a vizet, nem csak elpufofgtatja a nagyvilágba, azt is érdemes lenne megnézni, hova megy a víz a szárítóból

2019. jan. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Első, ez egyik sem így van.

NEm kell kivezetni a csövet, a kondenzációs típus pontosan arról szól, hogy nem kell falat bontani, és semmi másra nincs szükség, csak egy konnektorra.


A teregetés sem igaz, írtam, hogy évek óta kintre teregetek.

Nincs bajom azzal, ha megfagy a ruha, még fertőtlenít is. Régebben írtam ilyen jellegű kérdésekhez saját tapasztalatot. De nem szárad meg pillanatok alatt, és az ugyanúgy a benti párát növeli, ha fagyottan beviszed. Nem kell ehhez kémikusnak lenni, a víz kint megfagy, beviszed, gyorsan kienged, de az a fagyott víz valahová csak eltűnik! A benti levegőben jelenik meg, páraként.


Nem tudom máshová tenni a gépet.

Ha tudnám, nyilván oda tettem volna.

2019. jan. 11. 08:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha 57% páratartalomnál folyik a víz az ablakokon, az elég baj! Nekem semmi ilyen gondom nincs a szárítógépemmel. Abban a helységben nyiss ablakot, a program elején. A szárítógép is fűt menet közben.
2019. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most is ment, a csempe is tiszta víz.


Persze ablakot nyitottam, de csak pár percre, mert kihűl a ház. Szakad a hó, mínuszok vannak odakint.

2019. jan. 12. 12:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Ennyire nem emelhetné a páratartalmat, hogy folyik a csempén a víz. Gondolom még garanciális, ha pedig nem, nézesd meg egy szerelővel.
2019. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Persze, hogy garanciális, 2 napos.

Hétfőn hívom a szervizt is meg a boltot is.

Nem javíttatni akarok egy új gépet, vigyék el.

A kondenztartályban kb 1 deci víz van 3 adag szárítása után.

Megkérdeztem ismerőst, nála tele van minden adag után.

2019. jan. 12. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!