Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan érdemes öblítő helyett...

Hogyan érdemes öblítő helyett ecettel mosni a ruhákat? Mennyi kell a 20%-os ecetből?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy az öblítő foltot hagy a ruháimon, úgyhogy nem szeretném többet használni.
2019. jan. 12. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Én mindkettőt teszek. 10%-os ecetet,a dobba öntöm,öblítőt a helyére. Használj hígabbat ha foltot hagy,bár én ilyet sosem tapasztaltam.
2019. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Én mindkettőt teszek. 10%-os ecetet,a dobba öntöm,öblítőt a helyére. Használj hígabbat ha foltot hagy,bár én ilyet sosem tapasztaltam. A por állagú mosóporral viszont már én is jártam így,ezért nem is használok ilyet.
2019. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

Mi meg arra használjuk az ecetet,amire való!

Pl. savanyúságokhoz...

2019. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

"Én mindkettőt teszek. 10%-os ecetet,a dobba öntöm..."

Hová!? Ha s dobba öntöd akkor a lugos mosószer és a savas ecet reakcióba lépnek egymással. Azaz, a mosószer hatásosságát lerontod. Najdnem nullára.


Az öblítőszer tartóba öntsd az ecetet. Én 20%-t használok.

Ha ecetet használsz akkor a ruhák a mosás végén enyhén ecet szagúak lesznek. Száradás végére rlvedztik ezt a jellegzetes illatot. Ha illatos ruhát szeretnél akkir valamilyen illóolajat oldj fel kevés alkoholban. Abból csepegtess az ecethez.

2019. jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Nem az öblítővel van baj, hanem kemény a vized, nem tud rendesen feloldódni. Tegyél fel egy polifoszfátos vízlágyítót mosógép vízcsapjára.
2019. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Az öblítőtől kemények leszek a ruhák, és a mosógép is eltömődhet. Használ helyette ecetet, 10 %-os is elég. Mosás végére sem lesznek a ruhák ecetszagúak. 15 éve csak ecetet használok öblítésre. Még a mosógépem sem lett vízköves, pedig elég kemény a víz nálunk. A szekrénybe teszek illóolajat vagy kölnit, attól illatosak lesznek a ruhák is.
2019. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!