Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógép tabletta vélemény,...

Mosogatógép tabletta vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a legjobb mosogatógép TABLETTA? Nem por, nem gél, nem házi kész, hanem tabletta?


Most lesz életem első új gépe és nem szeretnék bevasarolni mindenféle tablettat, ami lehet nem lesz jó..

Elvesztem a kínálatban, mert ugye pl a Finishbol is van 100fele...



2019. jan. 26. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Somat gold is jó, vannak olyanok pl. somat mega amiket nem kell kiszedni a csomagolásból, leolvad róla, VISZONT ezek van hogy beleragadnak a tabletta tartóba ha pici víz éri. volt már hogy 3*kellett újraindítani a gépet, hogy kimossa a tartályból. Ha éppen nem ragad be, akkor jól mos, kivéve ha telezsúfolod a gépet.


Jó Finish is, qunatum max, jól mos, csak megint csak be tud ragadni ha víz éri idő előtt, hogy kilökje a tartály.


Család vegyen egy kis pakkot, szétosztjátok tesztelni, és akkor nem megy kárba, ha nem válik be, mindenki beledob egy kis pénzt :)

2019. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ahh köszi ment a zöld. Akkor tuti h nem veszek leolvadós csomagolásút. :D Nekem tuti 10bol 9szer beleragadna-Murphy. :D


Család... Első vagyok akinek lesz, és el sem mondom, mert jön a minek az nektek, de sok pénzetek van szöveg... Nem mintha lenne közük hozzá. De az nem rossz ötlet ha tudom megveszem a legkisebb csomagolásút, még ha egyelőre darabra nem is a leggazdaságosabb.. Csak 1 ismerősöm van, akinek van gépe.. Lehet h vele cserélek pár db tablettát... Köszi a tippeket, amúgy eszembe se jutott volna. :D

2019. jan. 26. 14:34
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

1 éve van gépünk, mi dm-es mosogato tablettat hasznalunk, 1000 ft, 65db. Imadjuk. Olcso, es jo, szepen tisztit.


[link]

2019. jan. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Másidik mosogatógépem van, az első ehy régebbi 12 terítékes, a mostani 5 éves 9 terítékes, a régi tökéletesen mosogatott a kemény somat tablettával, az új csak a jar vagy a finish quattroval mosogat rendesen (ezek zselékapszulás tömörített porból vannak)Ismerőseim körében hasonlóak a tapasztalatok, az újabb kevesebb vizet használó gépek a kemény tablettákkal nem mosogatnak jól, mert nincs benne elég víz a tabletta rendes feloldásához.

Azt javaslo, nézd meg, az adott géphez mit ajánl a gyártó és próbáld azt ki!

2019. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sose ragadt még be a leolvadós csomagolású nekem
2019. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Ment a zöld. Utánanézek amiket mondtatok.

Aldissal tapasztalat valakinek? Azért kérdem, mert teszteken elvileg jól szerepelt.

2019. jan. 26. 17:18
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én is hasonlókat tapasztaltam mint a 4.-es válaszoló.A régi gépem tökéletesen mosogatott eco programon a rendes tablettával,a gyors mosásra én gélt használtam,mert a tablettának nem volt ideje feloldódni.A vadi új gépemnél eco programon nem teljesen oldódik fel a rendes tabletta,én is vízben oldódó fóliásat használom(Jar

).Sosem ragadt még bele a fólia.Ami nagyon bejött még és akkor veszek ha akciós,a Somat-nak a gélje.

[link]

2019. jan. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

50+-s férfiként írok...

Nehezen sikerült a nejemet 7 éve rábeszélni egy gépre(9 terítékes Hotpoint-Ariston)Azóta egyszer sem volt benne márkás(tv-ben agyon reklámozott termék) Mivel a Lidl,és az Aldi tőlünk 5~600 m-re van szinte mindenért oda járunk. Tecsó 400 m,de azt utálom,nem járunk be)

Mindig is ennek a két láncnak a tablettáit(sót,és öblítőt is)használjuk.

Olvasom itt néha,hogy nem mosogat valakinek rendesen a gépje ezért~azért...nekünk SOHA senmmi gondunk nem volt.

Mi nem gyűjtjük napokig a mosatlant bele.Ha annyi összejön,indítjuk. Télen heti 2~4x,nyáron van,hogy csak heti 1x...ha nincs annyi,-kézi mosogatás van.

Aldis mosogatógép tisztítót kb. évente 3x használunk.

Bátran ajánlom a két,és a három rétegűt is!


Egyszer anno a Penny sajátmárkását kipróbáltuk,na annál többször előfordult,hogy nem oldódott fel.azóta nem vettünk.

2019. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk vagy 40 éve van mosogatógépünk, most a harmadikat nyúzzuk, ami egy Bosch fajta. Amíg korábban volt szemcsés kiszerelésű, addig semmi gond nem volt az oldódással. Mióta bejött erre a piacra a tablettázott forma, azóta feleségem csak azt veszi, mert kétségkívül kevésbé macerás a használata, mint a szemcsés adagolósé. Viszont az feloldódást illetően vannak gondok, akár celofános csomagolású, akár leoldódós burkolatú. Ritkán ugyan, de olyan 1-2 % gyakorisággal előfordul, hogy lepottyanva a tálca aljára vagy valamelyik tányérra, ottmarad belőle kisebb-nagyobb darabka, ami a többszöri vízcserés program ellenére sem tűnik el, pedig lenne rá elvi lehetősége, hiszen a víz meleg és mozog. Van olyan, hogy az edények felszíne is síkos marad, jelezve, hogy az utolsó öblítési ciklusban sem volt tiszta az öblítővíz. Sajnos ilyenkor el kell dönteni, hogy az ember leöblíti-e a mosogató vízcsap alatt az edényeket, vagy legyint rá és megeszi a tányérra kitálalt étellel együtt. Időnként olyan gyanú is felmerül bennem, hogy a nyugati cégek nálunk kísérleteznek új tablettás kiszerelésű mosószereken(lehet, hogy a végcél nem emberkísérlet, de azzá fajul). Most éppen a Finish Quantum max tabletta van alkalmazásban.
2019. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Olyan furi olvasni hogy ilyen régóta használ valaki mosogatógépet! De olyan jó is, mert legalább látom, hogy az 50+os korosztalyban sem néz le mindenki amiatt hogy gépet használnunk. :)


Ment a zöld mindenkinek, mert minden válaszban találtam hasznos dolgot, még az is az számomra, amit már egyszer olvastam, mert az megerősítés. Barátnőmmel beszéltem, lesz tabletta csere, neki Finish van én veszek Aldisat, úgyis akciós lesz, bár amúgy se drága.. Ha egyik sem jön be, akkor jöhet a soron következő a Jar v Somat.. Köszi mégegyszer

2019. jan. 26. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!