Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Csak vegyileg tisztítható,...

Csak vegyileg tisztítható, fekete szövetnadrágból mi lesz, ha berakom a mosógépbe kézi mosás programon?

Figyelt kérdés

2019. febr. 2. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy tönkremegy, vagy ha szerencséd van, akkor nem. Ennyiböl nem lehet megmondani, ahogy azt sem, hogy miért kell vegyileg tisztítani - az anyaga vagy az elkészítése miatt.

Ha nem nagyon fontos pont ez a nadrág neked, akkor próbáld ki, ha a szivedhet nött, akkor inkább ne.

2019. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet,hogy összemegy mint szr a napon,vagy a színe adja meg magát,kinyúlik stb.
2019. febr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozni akarok, elhiszem, amit írtok, csak hangosan gondolkozom: tapasztalt már valaki olyat, hogy egy csak vegyileg tisztítható kabátban/nadrágban/stb. bőrig ázott, és a csak vegyileg tisztítható ettől tönkrement? Én még csak nem is hallottam ilyenről. Akkor pedig lehet, hogy az ilyen típusú ruha nem is a (legalábbis a hideg) vizet nem bírja, hanem a mosószert? Szóval sima vízben azért esélyes, hogy túléli a mosást? Vagyis ha nem is annyira koszos, inkább csak mondjuk gyűrött, akkor kicsit kézzel kinyomkodni sima hideg vízben azért valószínű, hogy lehet?
2019. febr. 3. 17:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt olyan, hogy a vegyileg tisztítható ruhadarab az esötöl összement, elhúzódott, vagy csak egyszerüen ronda, ráncos lett az anyaga.

Egyébként nem a mosószer a probléma, hanem a víz, és föleg a meleg(ebb) víz.

Persze sokszor csak azért írják rá, mert nem lehet utána kivasalni házi módszerekkel, gyürötten meg használhatatlanul ronda, de van, amikor az anyaga meg az esetleges bélés, vagy hasonló nem egyformán viselkedik nedvesen.

De ahogy korábban is írtam, ha nem esel nagyon kétségbe, ha nem lesz normális a végén, akkor próbáld ki, van rá esély, hogy nem lesz baja, de annak is, hogy igen. Akkor még mindig megvan a lehetöség mégis elvinni tiszítóba, hátha rende tudják hozni.

2019. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2019. febr. 3. 21:12
 6/9 anonim ***** válasza:
A szövetkabátomat en 30 fokon a mosógepben mosom. A tisztító drága ahhoz, hogy 2 hetente beadjam, a gyereket meg nem zavarja a csini kabát, mindent beleken. Nem lett baja. Kifordítottam. Amugy felelőtlen vagyok, mert sose nézem meg a cetliket a ruhakban. Így mindent érzésre tisztítok. Ha nagyon koszos vmi, dobom is a 60 fokba.
2019. febr. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"A szövetkabátomat en 30 fokon a mosógepben mosom. ... sose nézem meg a cetliket a ruhakban."

Na de akkor az is lehet, hogy olyan szövetkabátod van, ami eleve mosható mosógépben nyugodtan. :)

2019. febr. 6. 17:59
 8/9 anonim válasza:
100%
Szia! A nadrágokat jellemzően lehet kézi programon, kímélő mosószerrel (gyapjúhoz való) mosógépben mosni. A probléma a felsőkkel van, mégpedig a bélések, közbélések miatt, amik máshogy "mozognak" vízre, mint a fő anyag. Ilyen rögzített bélések a nadrágban nincsenek.
2019. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az otthoni mosás során a holmi gyorsan fakul, tartását veszti, nehéz kivasalni.
2019. febr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!