Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi trisóval érdemes...

Mennyi trisóval érdemes takarítani a mosógépet?

Figyelt kérdés
azt tudom, hogy 90 fokon de mennyi kell bele és ha lejár a program elég utána egy öblítő program vagy kettőt érdemesebb?
2019. febr. 3. 02:48
 1/4 A kérdező kommentje:
vagy az öblítő előtt még egy 60/90 fokos programot érdemes pluszba, hogy biztos kimossa a trisót?
2019. febr. 3. 02:56
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb 10dkg elèg. Ha akarod átmoshatod utána. A triso vízlágyító, zsíroldó. Ha átlag ruhát mosol, nem lesz baja tőle. Adagolható a mosáshoz vízlágyítás miatt is, kb 1 evőkanálnyi.
2019. febr. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem takarítottad a gèpet, akkor először mehet bele 15-20dkg. Ha rendszeresen takarítod, akkor elèg kb a 10.
2019. febr. 3. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előzőek jól írják.Én egyébként minden mosás előtt beleteszek egy kis kávéskanálnyit, a ruháknak nem árt, meg amúgy is vízlágyító, zsírtalanító a hatása. Arról nem is beszélve hogy autószerelő vagyok, illetve néhány munkagép javítással is foglalkozom és bizony a munkaruhám kegyetlen olajos, zsíros tud lenni és megtapasztaltam hogy trisóból amikor ilyen dzsuvás ruhákat mosok akkor 2 evőkanállal vágok bele a dobba a ruhák közé és hagyom mosni. Szépen leszedi, igaz hogy nem 100% osan, de látványos eredményt ad ha a vastag grafitszürke gépzsír maradvány ami oda van száradva a vajszínű pólómhoz azt igen látványosan leszedi. Persze szoktam ráfújni egy kevés folttisztítót is, de az önmagában kevés, én ezt vettem észre. Meg mosógép takarításnál amit én 3-4 havonta szoktam, én mindig azt csinálom hogy a mosószer adagolót felöntöm ecettel és 2 evőkanál trisót szórok a dobba. Aztán ráindítok egy 40 fokos mosást direkt nem indítok kegyetlen forrót mert a forró víz kiveszi a tisztítószer hatását ugye az ecet, trisót értem ez alatt, igen csak veszteni fog az erejéből. ezért szoktam gyors mosásba átmosni a gépet így, és utána 90 fokos programmal átöblítem akkor a mosószer adagolóba teszek fél kávés kanálnyi trisót csak és ennyi. Ez bőven elég vízlágyításra. Aztán ha már végzett a gép olyan szép lesz hogy öröm nézni. Mellesleg én sosem csukom be az ajtaját ha nem használom a gépet hogy szellőzzön, mert így nem párásodik be, és nem fog bepenészedni, büdösödni sem.
2019. febr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!