Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szárítógép programjai között...

Szárítógép programjai között mi a különbség? A hőfok mindnél ugyanaz, nem? Kímélő programon nem tudja óvatosabban pörgetni a dobot, vagy rosszul gondolom?

Figyelt kérdés

Van vagy 15 féle program, ha nem több.

Mindegyik más idő, így van 10 percestől kb 2,5 órásig minden.

A nevük mit takarna?

Van pl. pamut, sport-ruházat, babaruha, kényes holmik.

De miben mások ezek?

A gép egyféleképpen működik tudtommal.


Próbáltam arra keresni valamit, hogy esetleg más hőfokon szárítaná az egyes kategóriákat, de ilyesmit nem ír az útmutató.

Akkor miben más egy babaruha szárítása, mint egy melegítőnadrágé?


A problémám, ami miatt ez felmerült: összementek a ruháim a gépben.

Több is. Nem kifejezetten kényes darabok.

Ez azért érintett rosszul, mert az egyik egy kedvenc hosszú ujjú felsőm volt - most kint van belőle a csuklóm.

A másik, hogy vettem egy új ruhát, egyberuha, pamut-szerű, térdig érő. Anyagától függetlenül csinos, elegáns volt a szabása, ezzel a térdig érő hosszal. Nos, már egy miniruha lett belőle. Egyszer sem volt rajtam.



2019. febr. 22. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem, nem ugyanaz a hőfok. És igen, a dobot is máshogy járatja.

Mix vagy szintetiken nem ment volna össze, de nem is lett volna szekrényszáraz.

2019. febr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Rá van írva mindenre, hogyan ill. egyáltalán lehet-e szárítani
2019. febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2, ami semmit nem jelent.
2019. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#3, érdekes ötlet részedről...

de lassan 8 éve van szárítógépem és semmim nem ment még össze ;)

2019. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sok-sok órát töltöttem fórumozással, mielőtt megvettem a gépet.

Rengeteg véleményt és leírást olvastam, alaposan körbejártam a témát.

Nagyon sok esetben olvastam, hogy összementek a ruhák. Nem 1-2 ember írta, hanem tényleg sokan.

Ha valaki egy kicsit is szán időt a témára, több helyen is olvashatja.


Első: pamut ruhát mostam pamut programon.

Nem igazán értem, miért kéne ezt kímélőn mosni, ha van rá kifejezetetten illő program. Ráadásul a kímélő nem is szárítja meg rendesen.

A pamut program alapesetben 1 óra 54 perc, és ez még nem lesz száraz.

Két erre épülő program a pamut extra meg plus, +10 perceket tesz rá.

Ma kipróbáltam egy szintén új nadrágnál a kímélőt - nem kockáztatok. Bár ez is pamut.

A kímélő programom 40 perces!

Mint írtam, a 2 órás programon se lesz száraz, akkor a 40 perces alacsonyabb hőmérsékletűn szerinted?

Atomvizes maradt. OK, vastag nadrág, na de ezért vesz az ember szárítógépet, nem?

Hogy a vastag, vizes ruhákat megszárítsa!


Nem minden ment össze, de épp elég, ha a kedvenced, vagy a zsír új darabok így járnak. Dühítő tud lenni.

Egyébként a vastag itthoni ruháknál szintén kevés a programidő, olyankor +20 pereket szoktam ráadni. Annál még csak sejteni sem lehet a hőfokot.

Még ha gyanítod is, hogy a kímélő pl alacsonyabb, na de ahol nem ruhatípus vagy tualjdonság van megadva, csak annyi a program neve, hogy 10' meg 20' ???

Na ott légy okos...


A gyártó honlapján is szétnéztem. Nem lehet mondani, hogy nem vagyok alapos.

Természetesen sehol semmi infó.

Az is érdekes, hogy van egy Termékek menüpont, ahol először is ki lehet választani, hogy mosógép, vagy szárítógép, vagy kisgép... Kiválasztom, és mutat mindössze 4 féle szárítógépet. Gondoltam, talán az enyém máris kifutott, és most ez a 4 kapható a boltokban? De nem. Megnéztem, az enyém továbbra is kapható a Mediában. A gyártónál meg sehol semmi erről a típusról.

Ez így elég érdekes.

Mindenesetre írtam nekik, nagyon kíváncsi vagyok, hogy tudnak-e egyáltalán bármi infót adni az egyes programokhoz.

2019. febr. 23. 16:31
 6/15 anonim ***** válasza:

4, én se a levegőbe beszélek. Szerintem csak nem veszed észre, hogy összemegy.

Felsőkategóriás szárítógépem van és bizony a textilkreszen megjelölt programon is összemegy a legtöbb 100 % pamut ruha. Azok is, amiken nagy betűkkel hirdetik, hogy "tumble dry safe".

Éppen ezért veszek pl: bugyikból, zoknikból nagyobbat. A gyerek holmiját pedig jellemzően lemérem előre, hogy tudjam, mennyivel lett kisebb (ezt azért teszem, hogy továbbadásnál tudjam, mennyire maradt reális a mérete).

2019. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Másfél éve van szárítógépem. AEG, tehát nem egy gyenge minőségű márka. Ami kényes, vagy amit féltek, inkább teregetve szárítom. Szekrény plusz pamut programot használok szinte mindennél. Nekem ez bevált, nem igazá ment eddig össze semmi.


Ha egy darab ruhát szárítasz, azt nem tudja megszárítani, hamar leáll a gép. Olyenkor kell percre berakni. Ezt jelenti a 10, 20, 30 stb jelölés. Tapasztalatom szerint olyan 40 perc kell legalább ilyenkor.

A szárítógép jobban szereti, a teli töltet mosást szárítani valamiért. Ilyenkor szokram mindent szép szárazon kivenni.


Ha a program lejárta után vizes marad a ruha, érdemes időre berakni. Nekem kb 20-30 perc szokott jó lenni, de ezt érdemesebb inkább ruhamennyiség alapján kitapasztalni.

2019. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, én is használom ezeket a perces programokat, de mint írtam, csak az itthoni ruháknál merem, mivel nem lehet tudni, hogy hány fokos.

Várom a gyártó válaszát, ha érdekel valakit, itt megírhatom.

2019. febr. 24. 18:47
 9/15 anonim ***** válasza:
Melyik márka?
2019. febr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hasonló problémám van nekem is. Aeg gép, két véglet: pamut program:szinte minden összemegy, pamut- nem pamut, drága felső- olcsó felső, minden; a másik pedig a kímélő program: minden nedves, nyirkos marad.

Csalódtam a szárítógépben :(

Előzőleg Electroluxot használtam egy alberletben, gondoltam majd egy magasabb kategóriás, 210 ezer forintos Aeg jobb lesz, sajnos nem!

Már csak ágyneműk és törölközők szárítására használom!

2019. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!