Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosószódát összekeverném...

Mosószódát összekeverném öblítővel és mosógépben azt használnám vegyes, színes ruhák mosására? Jó ötlet?

Figyelt kérdés

#mosószóda #öblitővel
2019. márc. 26. 07:18
1 2
 11/14 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a mosás más fázisában van szükség a kettő funkcióra: az egyik segít kiszedni a foltot, a másik segít előkészíteni a ruhát a használatra (illatos lesz, könnyebben vasalható stb.). Ráadásul az öblítőről hallottam, hogy a mosógép legnagyobb ellensége, mert bepenészesíti (ezért szoktuk mi a mosógépet nyitva tartani két mosás között). Még valami: nekem a mosószóda meg az ecet ugrik be, mint alternatív mosószer és öblítő, illetve ezzel párhuzamosan egy gyerekkori kísérlet, amikor ecetet és talán szódabikarbónát (bocs, nem emlékszem pontosan) tettünk egy kindertojás sárga részébe, az pedig "fölrobbant", mert olyan sok gáz képződött a kémiai reakcióból. Ha hasonló itt is lejátszódna (mert mondjuk inkább az alternatív ecethez nyúlnál), akkor szerintem nem okos dolog azt a mosógép belsejébe zárni.. (Remélem, azért érthető voltam..)
2019. márc. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Még mielőtt a mosószóda kifejthetné tisztító hatását,az öblítő bevonja a ruhát magába zárva a koszt is, ezért nem jó összekeverni.

Menet közben,amikor a mosás befejeződött és a második öblítő program megy önthetsz a tartály bármelyik részébe a kedvenc öblítődből.

Talán egyszerűbb lenne megjavítattni a mosógépet, mert az a gép belül tele van bekocsonyásodott, megpenészedett öblítőszer maradvánnyal.

2019. márc. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

A mosószóda pH-ja lúgos, ezért tisztít. Az öblítő enyhén savas, ezzel semlegesíti a mosás utáni pH-t. Ha a kettőt összekevered, nem fog funkcionálni sem a szóda, sem az öblítő, kioltják egymás hatását, tehát nem fog történni semmi, nem lesz tiszta a ruhád.

Vedd ki az öblítő tartályát és áztasd, biztos, hogy ki lehet takarítani.

2019. márc. 30. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 40ua válasza:

Az öblítő rekesz feletti csatorna van eldugulva, ott folyik be a víz öblítéskor, azt kell kitisztítani.

Kiveszed a mosószer adagoló fiókot, megkeresed az öblítő feletti rést és kitisztítod.

Ha mélyebben van eltömődve, meg kell bontani a gépet.

2019. márc. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!