Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ezzel tönkretehettem a mosógépem?

Ezzel tönkretehettem a mosógépem?

Figyelt kérdés

Apró dolgokat kellett kimosnom. Bugyikat meg zoknikat amik ugye picik és kevés helyet foglalnak mellé tettem 1 pólót és egy pizsamát is.

Elindítottam a programot de 10 perc után nem ment tovább csak töltötte fel vízzel.

Megállítottam, újra indítottam, ugyanez.

Megint megállítottam. Állt benne a víz nem nagyon ment le, csak lebegtem benne a ruhák. Áttettem egy gyorsprogramra hogy az majd akkor rendbe teszi. Az elején le is ment minden víz már örültem...utána megint elkezdte feltölteni és nem ment tovább.

Vélül megállítottam és nyomtam egy vízleeresztést és kézzel kimostam az összes ruhát.


Én vagyok a hibás vagy a mosógép?

Whirlpool gép 5+ éves kb.

Nem vagyok gyakorlott háziasszony. Tudjátok mi a baj?



2019. márc. 28. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem a te hibád :) a gép lett rossz.
2019. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem hiszem, hiszen üresen is szoktunk mosást indítani, tisztítás céljából.


Így látatlan ban légy türelmesebb, nekünk a rövidebb programok is 1,5 órát dolgoznak. Lehet, hogy áztat. Ha viszont tényleg nem megy végig a program órák alatt sem, akkor érdemes újat venni, mert szerelő kb annyiért jön ki, hogy mindegy lett volna ha kidobod. Ha kijön.

2019. márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

PONTOS gépnév, típus?

A szűrő mikor volt takarítva? A kifolyócsövet kádba rakva is ugyanez történik?

2019. márc. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%
Nem, kevés tölteléktől csak csapágyas szokott lenni a mosógép, de az se egy mosás után, sokszor kell kevés cuccal mosni, hogy kialakuljon.
2019. márc. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%
A mosógépek, tv-k, és egyéb elektronikai eszközök kódolva vannak. X idő után megadják magukat, mert így vannak kitalálva. A tv-knél is megvan az adott üzemidő, a mosógépnél meg mosási szám. A mostani mosógépek kb 5 évig bírják. Nálam is most ment tönkre. Nem a te hibád.
2019. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Elég ijesztő tud lenni, ha elkezded figyelni, hogy mit csinál a gép, mert olyankor rosszul érzékeled az időt. Csak hallgatod, hogy még mindig szivattyúzza befelé a vizet és még mindig, úristen, mennyit szív már be?? Miért nem forog már? Már pörögnie kéne. :) Én is jártam már így, aztán meggyőztem magam, hogy képzelődök, jó az a gép, és otthagytam. Meg is csinálta a mosást rendesen.

Persze nem zárható ki, hogy tényleg elromlott, de a fent leírt is lehetséges.

2019. márc. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen, egyébként nekünk is van olyan program, hogy sok vizet szív a mosógép, nekünk elől töltős, és majdnem az ablak feléig felér a vízszint. De attól kimos rendesen, csak ez egy ilyen program.
2019. márc. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%

#5 vagyok.

Köszönöm a lepontozást a tudatlanoktól. Talán nem ártana utána járni, pl megkérdezni egy mosógép szerelőt (én megtettem) és rájönni, hogy a mai világban sajnos már így működik az elektronikai cuccok gyártása.

2019. márc. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán a vízszint szabályozójával lehet gond. Ha valaki leveszi a burkolatot, akkor könnyű megtalálni, mert ez a dobbal kapcsolatban levő csaknem átlátszó hajlékony műanyag cső végére erősített kis nyomáskapcsoló. Ha a műanyag csőből kiszökhet a levegő, akkor nem tudja működtetni a nyomáskapcsolót. Meg kell szüntetni a tömítetlenséget, ami apró barkácsfeladat. Ha persze valaki nem barkácsoló típus, akkor szerelőt hív.
2019. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9 nek igaza van, a nyomáskapcsoló figyeli a víz feltöltést és leeresztés. ha nem enged le vizet, vagy túltölt, akkor koszos a belseje, és nem jelez a nyomáskapcsoló. felültöltős gépeknél az egyik oldalon van. A oldalsó burkolat alatt. Erősen eltud koszolódni és bedugulni.

#5 bár nem én húztalak le, amit írtál így van. Én 7 évet tudok, ezt tanítják. de nem kódolva vannak, hanem egyszerűen az alkatrészek a megfelelő idő után tönkremennek, illetve úgy készülnek, hogy utána nem szerelhető, csak igen drágán. Persze összerakás szempontjából így olcsóbb és gyorsabb a nagyüzemekben.

2019. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!