Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a legjobb fürőszobai...

Melyik a legjobb fürőszobai tisztítószer?

Figyelt kérdés
j albérletbe költöztünk és szerintem évek óta nem volt a fürdő takarítva. Minen vízköves, szappanmaradékos.
2019. márc. 31. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Vízkő: ecet, sósav,

Fertőtlenítésre: hidrogénperoxid, flórasept, hypo,

2019. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a cillit bang fürdőszobai tisztítószere jött be. Gyönyörűen leszedi a vízkövet. Ha olyan tárgy vízköves, amit be tudok áztatni, azt megfogom, és berakom ecetbe, és hagyom ázni. De a gömbölyű, függőleges felületekről lefolyik az ecet. Az ecet a legkiválóbb vízkőoldó, de csak olyan felületen, amin megáll, amit be tudsz áztatni, mert idő kell neki, amíg feloldja a vízkövet.
2019. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Tényleg jó az ecet, de én fuldoklom tőle. Azért egy próbát megér. Ha nagyon durva akarsz lenni, akkor tedd spriccnibe, vegyél fel egy maszkot és spricceld le vele a felületeket. Elmaszatolod, hogy jusson mindenhova, aztán lehet sikálni. Hétköznapokban én pont a szaga miatt nem használom.

Nekem a LIDL-ben kapható W5 vízkőoldó jött be és a kefe. Mindent leszed! Ezen felül Domestos. Semmi mást nem használok.

Amikor beköltöztünk a wc is brutális gusztustalan fekete vízkővel volt tele. Kimertem belőle a vizet és adtam neki sósavval. Azóta csillog-villog. Ezzel viszont csak óvatosan!

2019. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ecetes házi tisztítószer. Egy spriccelős flakont tölts félig ecettel, utána egy kevés mosogatószer, a másik felét pedig vízzel és a végén illóolaj. Nyilván kicsit ecetszagú, de filléres megoldás, szinte mindenre konyhában, fürdőben. Egy vízkőoldó sem ér a nyomába!
2019. ápr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vízkőre jó az ecet, de fertőtlenítő hatása minimális. Hipó fertőtlenít (kórházban is nem véletlenül van állandó hipó szag), a szappan lerakódást pedig lefolyó tisztítóval tudod gyorsan és olcsón leszedni.


Arra figyelj, hogy semmit se kevergess össze, mert egyszer csak eldőlsz a klórgáztól.

2019. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sanythol se rossz.
jan. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teafaolajat szoktak a fertőtlenítő hatása miatt beletenni. A kórházi viszonyokat szerintem nem érdemes összehasonlítani egy csak saját használatú lakóingatlannal. Én egyébként az ecetes helyett a citromsavas házi vízkőoldóra esküszöm, az viszi a szappanmaradékot is.
jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!