Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Új automata mosógépbe öblítő...

Új automata mosógépbe öblítő helyett ecetet adhatok rendszeresen mosáshoz? Károsodik a mosógép az ecettől a rendszeres használat során?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 19. 20:16
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést feltettem két "eladónak" is szaküzletben. A válaszuk a következő volt. Ecetet nem szabad hozzátenni a mostani új gépekhez mivel károsodik a belseje és később leszakadhat a dob.Mondja ő. Én magamban erre józan paraszti ésszel. A mosószer kémhatása? Lúgos. Hozzá megy víz. 10-20 akármennyi liter, majd ehhez az én savas kémhatású ecetem (kb. 1 dl 20 %-os)... Akkor most mi van??....Szóval kiváncsi voltam mások véleményére. Javitsatok ki ha nem így van.
2019. ápr. 20. 22:24
 12/12 anonim ***** válasza:
64%

Na ők meg aztán végképp sík balfaxok.


Az utolsó öblítővíz kémhatásának 7-nek (7Ph) kell lennie. Ez az amikor semleges, ergo minden mosószertrutyi eltakarodott a ruhából. Hogy ezt te most 5 hektó vízzel, vagy 30 literrel és az utolsóban még egy kis ecettel is tuningolva éred el, az édesmindegy.

De próbáld ki. Mossál kézzel egy vödörben. Öblítsd ki 2x, majd a 3.-nál önts hozzá öblítőszert is és azt is öblítsd ki.

Aztán moss egy másikat ugyan azzal a mosószerrel, öblíts 2x vízzel, majd a 3. nál 1 nagykanálnyi 20%-os ecetet is önts az öblítővízbe és ez legyen az utolsó öblítővíz.

Hasonlítsd össze a két végeredményt, de megsúgom, hogy a kezeden fogod azonnal érezni, hogy mikor maradt vegytrutyis, és mikor szárad meg szinte azonnal.

Gyógyszertárban vehetsz ph mérő szalagot. Na igen... csak és kizárólag úgy tudod magad ellenőrizni, ha a kádba engeded a vizet, és mindig bedugózod, majd csekkolás után leengeded. Így mindig csak a mosóvíz, csak az 1-2-3. öblítővíz lesz benne. Mondom, a lényeg az utolsó öblítővíz kémhatása, annak kell 7-nek lennie. Akinél falba van kötve a mosógép az nem tudja visszaellenőrizni, hogy milyen lett a mosás, tiszta lett-e eltakarította-e a mosószert. Na ők kajálják be a parasztvakító öblítőszerszagot, mint a "tisztaság" átverését, hisz nem egy tiszta, hanem egy "koszos" ruhát szednek ki a gépből.

2019. ápr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!