Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van egy porszívónak...

Leiyla kérdése:

Miért van egy porszívónak használat közben fullasztó por szaga? Tele van vele az egész lakás?

Figyelt kérdés
2019. máj. 6. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Koszos a filter, koszos a zsák...
2019. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szűrő tele van már porral, és ahogyan nyomja ki a levegőt azzal együtt a port is. Fél évente nem árt ezeket kitisztítani és a porzsákot sem árt üríteni akkor is ha csak félig van tele, de ha már nagyon koszos eleve a szövet belül már ha olyan porzsák van benne de javarészt ilyen porszívók vannak már, akkor célszerű azt jól kirázni kint a szabadban meg kézzel 2-3 mosás sem árt neki. Erre még javaslom hogy alkoholos ablaktisztítós vízzel mosd át mert az elég jól tisztít és valami illata is lesz. A szűrőket szintén így kell kimosni, addig ameddig a víz mosás után tiszta nem marad. Az a baj a szövet porzsákokkal, meg ezekkel a szűrőkkel hogy nyelik a port mint állat és egy idő után benne ezek a kis szövet szálak, meg a lyukak, meg egyéb dolgok annyira eltömődnek porral hogy azokat a levegő kinyomja már a szöveten át. Ezért érdemes jó alaposan átmosni kb 1 óra alatt megvan, jól kiszárítani ami egy napot vesz igénybe és persze a porszívót sem árt belül például a zsák tárolóba meg a szűrők környékén sem árt kitörölni nedves ronggyal.

Én mondjuk szét is szoktam szedni a porszívómat mióta már nem garanciás és a motornál meg belűl is jó alaposan kifújom kompresszorral meg az egész burkolatot is leszoktam mosni. Én mondjuk értek is hozzá rajtam az ilyen dolgok nem fognak ki ezt mondjuk ne csinálja meg az aki nem ért az elektromossághoz mert baromi veszélyes ha valami megsérül takarításnál, összerakod aztán amikor használod lehetnek bajok. De aki ért hozzá annak ezt sem árt évente megcsinálni.

2019. máj. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
8-10 csepp illóolajat teszek egy kozmetikai vattára és beleteszem a porgyújtó tartályba (a porzsákba is jó). Kellemes illatú, sokáig érződik a szőnyegen, nincs porszag, csak ajánlani tudom. Nekem legjobban a borsmenta vált be.
2019. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
3.# vagyok ismét: a porszívót minden használat után kiürítem, áttörlöm/kimosom, ez természetes.
2019. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem öorzsák van benne hanem ilyen o s tartály szűrővel a tartályban még van hely ésöt perc után már nem szívott.Amúgy vadiúj összesen nem használtam még félórát és a tartály már ki volt mosva kétszer.
2019. máj. 6. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:
A szűrőket takarítani kell. Szűrő fajtától függően engednak ki finom port. Ennek hatèkonysága rajta van az energiacimkèn
2019. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

jól beszopatták a népet a porzsák nélküli porszívókkal. Szart sem érnek.

Most azonnal vinném vissza, és vennék helyette egy rendeset.

2019. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Egyetértek a 7-essel! Anno mi is vettünk porzsáknélkülit, kapásból ott kezdtem, hogy a telitettségjelzőjét be kellett alátétezni, mert maxra kapcsolva elkezdett jelezni. Utána meg fúrtam egy lyukat a falba, és már attól a kis portól eltömődött. Vettem inkább helyette egy Philips takarítógépet.
2019. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!