Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nem tudok vasalni, megőrülök,...

Nem tudok vasalni, megőrülök, mit rontok el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítsetek rajtam, mert már az őrület határán vagyok, legszívesebben földhöz csapkodnám a vasalót néha, egyszerűen nem értem... nincs egy darab ruha, amit ki tudok vasalni ráncmentesre. Már mindent megpróbáltam. Russel Hobbs vasalóm van, nincs még 1 éves, vasalódeszkán vasalok. És egyszerűen nem megy. Hiába követem a bevarrt címkén lévő utasításokat, nem megy. Ma ingeket szerettem volna vasalni, amiket kézzel mostam, vállfán szárítottam, és amikor vizesen kinyomkodtam belőle a vizet (nem csavartam), meggyűrődött és úgy is maradt, hiába simogattam, lógatva szárítottam. Nem lehet őket csak a legalacsonyabb fokozaton vasalni, így méginkább nem tudok velük mit kezdeni.

A párom munkáspólóin szoktam a leginkább kiakadni, egyszerű pólók, magas hőfokon gőzölve vasalom, néha extrán megspriccelem vízzel, ha nagyon gyűrött, de egyszerűen olyan, mintha kivasalhatatlan lenne. Persze javarészt sikerül, de olyan igazi szép munkát nem tudok kiadni a kezemből és ez megőrjít. Sosem volt ilyen gondom, segítsetek, mielőtt kihajítom a vasalót...


2019. máj. 30. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem hajítsd ki a vasalót...komolyan.

Nekem egy Moulinex vasalóm volt, amivel képtelenség volt vasalni, még gőzölve sem vasalta ki a ruhákat, bármilyen anyagból is voltak.

Aztán vettem egy Lidl-ös Silvercrestet, ez szuper.

Nem a Lidl mellett akarok kampányolni, de simán lehet, hogy neked is az a Russel Hobbs pont olyan rossz, mint nekem a Moulinex volt.

2019. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Könnyű, vagy nehéz a vasaló? Több mint 2 kiló?
2019. máj. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a vasaló a hibás. Nekem is volt már ilyen. Illetve ne használd a mosógépen a maximális centrifuga fordulatot. Tudom, hasznos mert hamarabb szárad stb... de pl. ha 1200 fordultos a géped akkor vedd le 1000-re a centrit. Illetve nagyon sok múlik a teregetésen is. Ami nekem bevált hogy nem rázom a ruhákat, csak óvatosan egy kicsit. Nekem Philisp vasalóm van, kb 8000 forint volt nem egy csúcs kategória, de tökéletes.
2019. máj. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Centrizni már régen nem centrizek maxon. 1200 lenne a max, de 800-on szoktam. A teregetést is kipróbáltam már így is, úgy is, kirázva, nem kirázva. Sosem volt még ilyen bajom a vasalással, ez most rendesen megutáltatta velem... Elég nehéz vasaló, sokszor elfárad a vállam és a karom is, mire a végére érek a vasalásnak. Lehet, hogy megfontolom a vasalóváltást...
2019. jún. 1. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!