Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha teafaolajjal (és még pl....

Ha teafaolajjal (és még pl. mosószódát hozzátéve) szeretnék mosni hagyományos mosóporok helyett, miből mennyi kellene egy átlagos menethez (1 kör mosáshoz)?

Figyelt kérdés
2019. máj. 31. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:

A teafaolaj fertőtlenítő hatású, igazán fölös belekeverni, illat nem lesz tőle.

Mosószódával tudsz, de hiányzik a lebegtető anyag, így vízcserènèl hajlamos elengedni a koszt, ami visszamegy a ruhákra.

Jó variáció a mosószappan pehely, amit tudsz mosószódával keverni; de csak 40 vagy inkább 60 foktól. Adagolni mint a mosószereket. 60 foktól kanálnyi trisó jó zsíroldó ès vizlágyító.

Öblítő helyett ecet. A savas ecet semlegesíti a mosószer lúgosságát, ès kiöblíti a ruhából. Illóolajakat felejtsd el, illatuk nem lesz, vízben nem oldódnak, csak lerakódnak.

Foltok előkezelèsère a Dm saját márkás epeszappana(gallszappan). Vizesen bedörzsölni aztán fèlretenni, akár párnap múlva mosni.

Mivel sok a szerves anyag ès jobban lerakódnak a beengedett hideg víz miatt a házi szerek, így èrdemes fèlèvente a magas hőfokú trisós átmosás, a magas fertőtlenítő hőfokot kihagyva hypos mosással is fertőtlenítheted.

2019. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kimerítő választ, használni fogom, amiket leírtál. Egy ici-picit eltérő az én tapasztalatom a teafaolaj illat-tényezőt illetően. Volt Bnőm tett a mosószódához fertőtlenítés céljából - és ettől lett egy jellegzetes (kellemes) illatuk a ruháknak. Hogy tett-e még mást is, azt nem tudom. Hogy azt a bizonyos illatot éreztem a ruhákon, azt onnan tudom, hogy most (szakítás után közel 1 évvel) a neten olvastam a körömgomba elleni harc egy teafa-olajos módszerét, és vettem és használom (kanál olivába néhány csepp teafaolaj, napi 2-3 szor kebegetni, kicsit beledörzsölni...van hatása)...szóval visszaköszönt az az illat. Teafaolajat mindig is fogok használni (akármire is) - mert az illat rá emlékeztet (vagyis az általa mosott ruháimra.....lapátra tett :(:(
2019. máj. 31. 19:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Arra vigyázz, hogy mivel az olaj nem oldódik a vízben, a viláhosabb ruhán folt lehet. Az ecet pedig semlegesíti a szagokat. Próbáld talán a ruhásszekrènyben illatosítani. Kis alkoholba oldani az olajat, ès kevès vízzel higítani. Átitatott ruhadarabot, hasonlót belemártani ès párolgás közben illatosít.

Talán a mosógèpbe is jobb alkohollal oldani.

2019. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy fehèríteni alacsony hőfoko nátrium prkarbonáttal tudsz, főleg áztatással. Jó adag kell a hidegvízhez ès bugyborèkos lesz a víz. Színesekhez is jó. Magas hőfoknál a nátrium perborát, csak magas hőfokon bomlik ès kezd szintèn oxigènnel fehèríteni. Sok bolti oxi fehèrítőkben is ezek vannak.
2019. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2019. jún. 2. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!