Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tapasztalt anyukàk akik már...

Tapasztalt anyukàk akik már dolgoznak ti hogy szoktatok főzni, vásárolni?

Figyelt kérdés
1 hónapja mentem vissza dolgozni, én viszem hozom bölcsibe, biciklivel járunk. Mikor vele megyek boltba akkor csak gyorsan lekapom a polcról amik eszembe vannak, mert vagy elszalad vagy hisztizik mindig valami játékért, hogy vegyem meg. Itthon nem tudja magát lekötni sokáig, nehéz így tőle főzni, mosogatni. Mikor itthon voltunk még ilyen gond nem volt, akkor babakocsival elsétáltunk a közeli boltba meg általában akkor főztem mikor aludt. Párom nem igazán tud ebben segíteni mert 6tól 18ig dolgozik, hétvégén autóval bevàsàrolunk, de mindig kell hétköznap is mennem.

2019. jún. 12. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Online+házhoz szállításra nem gondoltál? Át tudod gondolni egész hétre, a gyerekkel meg épp elég nyűglődés egy friss zsemléért beugrani :)

Egyébként meg anyahiánya van, merthogy most kevesebbet vagy vele. Bolt helyett "csapd ki" a játszótérre hazafelé még egy-két órát, otthon már csak bambulni fog :) Az esti főzést meg add lejjebb mondjuk virsli, főtt tojás, mirelit és hasonlókra, amiket nem kell pucolni meg kevergetni. Teregetést, porszívózást meg simán lehet együtt csinálni, neki is adjál csipeszt, zoknit, kisseprűt... 3x annyi idő, de neki jó játék. Ilyen melegben a mosogatást is lehet együtt csinálni :) Vagy hétvégén (szintén bevásárlás helyett) párod vigye el a gyereket futtatni, amíg te takarítasz és várod a házhoz szállítást (jobban meg is éri, mint a benzinköltség). Másik nap meg menjetek közös programra.

2019. jún. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre laksz kérdező, de felénk sajnos nincs lehetőség házhoz szállításra.

Így maradt 2 hetente a multik felkeresése, LISTÁVAL!

Azokon a helyeken vannak autós gyerekeknek való kocsik, de a sima bevásárlókocsiba is bele lehet tenni, amit zömében élvezni szoktak.

MINDENT meg tudsz venni, a kenyeret, zsemlét bármilyen péksütit, csak le kell fagyasztani.

A tejtermékek is hosszú lejáratúak, húst is kapsz bármilyet.

Ha tervszerűen, előre átgondoltan indulsz vásárolni, hét közben nem kell rohangálnod.

2019. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én így oldom meg 2 kis ovis mellett: a gyerekeket kirakom az oviba, gyors futas a helyi kisboltba, listaval! Előre átgondolom mi kell a kajához, es csak 2-3 naponta megyek boltba. A férjem minden reggel megveszi a reggelije mellé a mi péksüteményünket is. Vagy ha nem tudja, a peksegbe ebédszünetbe átszaladok. Hyerekekkel nagy ritkán vásárolok, ovi után sietünk haza, hogy legyen idő játszani. Utalbak vasárolni-és én is. Főzni 3x főzök egy héten általaban. Olyat ami mellett ott kell állni, csak vasárnap. Azt esszük hetfőn is. Igy vasárnap van hogy nem hús van, hanem palacsinta, tócsi, szilvasgombóc...Hétköznap ha hazaérünk feldobok pl egy pörköltet, az elfő magába, vagy főzeleket, tésztát. Felteszem és jatszok a gyerekekkel. Nem pepecselek, az együtt töltött idő fontosabb. Ált kedden főzök még és pénteken. Csütörtökön mákom van, mert a ferjem rövid napos. Hazafele kajál valahol, a gyerekek az oviban en meg eszek amit találok :) van, hogy bolti pizzát sütök, vagy csirkefalatkát- nem szoktam túlspirázni a dolgot.
2019. jún. 13. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!