Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért lett egyik mosás után a...

Miért lett egyik mosás után a másikra büdös a ruha a Persiltől? Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

Joy napokon (novemberben) kuponnal vettem egy Persil Regular 2,92 l-es mosógélt (zöldet). Korábban a kék színű mosógélt próbáltam, semmi gond nem volt vele, ezért mertem a 'simából' venni egy nagy kiszerelést.


Hetente egy bizonyos napon mosok, így egyik mosásról a másikra gond lett a mosószerrel. Korábban teljesen jó illatú lett a ruha, miután kivettem a gépből. Most pedig nagyon-nagyon rossz illatúak lettek a ruhák tőle. A flakonban egyáltalán nem büdös, szokásos Persil illatú, az állagán, színén sincs változás. Nem is értem, korábban nem volt vele baj.


Nagyon bosszantó, mert a flakon fele fogyott el, és a ruhák is büdösek lettek. Érdekes, mert a sötét ruhákhoz más folyékony mosószert használok és azok nem lettek büdösek, így nem mondanám, hogy a gép hibája.


Eszembe jutott még, hogy lehet az a baja a mosószernek, hogy a fürdőben hideg van (ott nem megy folyton a fűtés, csak ha fürdök), és a túl hideg árthatott neki? De a másiknak akkor miért nem?


Más is tapasztalt ilyet? Mi lehet a gond?



2017. jan. 22. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a mosópor a ludas. Néha nem ártana kifertőtleníteni a gépet,mert odabent könnyen keletkezik csatona iszap lerakódás,amiben hemzsegnek a bacik,..amolyan igazi csatorna pöcegödörré válhat,ha a feltételek adottak. Ilyenkor a mosógép,..főleg hogy nem tud kiszáradni..,fűtés hiányában állandóan nedves odabent környezet,tele van pont azzal amitől reméljük hogy tiszta lesz a ruha..


Szóval a megoldás ,néha 1-1,.. 90C progi + domestos VAGY hypós üres mosás. És ha lehet tessék fűteni is ,ha nem szeretnél a csatornázási művek csőgörényes gépével megegyező szagú ruhát hordani.

2017. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

+NEM

tele van pont azzal amitől nem reméljük hogy tiszta lesz a ruha.

2017. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni a LDL-ben mosógép géptisztítót is, W5 washing machine cleaner néven. Kettő van egybecsomagolva, összesen 600 Ft-ért. Nagyon tiszta, jó illatú lesz a gép belseje tőle. Az ecet szódabikarbónával, meg a többi házi-praktika féleségek sem kerülnek kevesebbe, csak ez hatásos is. Ha valahol dugulás van azt is kiviszi. Még a lefolyószűrőt talán érdemes lenne kitisztítani.
2017. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kudos válasza:
100%
Igen, a persil a hibás. Zöldet Németországból hzatunk már évek óta a világos ruha jó illatu és kéket maradtunk a magyarnál, mikor váltok jo illatu a ruha mikor marad a kék persil minden ruha büdös, hónapok óta kiserletezunk ezzel a kérdéssel, azt hiszem ezzel beigazolódott, és örülök, hogy rátaláltam erre a kérdésre. a barátnőim is kérdezték ezt tőlem, most már mind tudjuk mi az igazság. örültem mikor pár hónapba a médis is felkapta a "magyar termékek gyengébb minőségének" témáját.
2017. márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!