Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nálatok a konyhában van szappan?

Nálatok a konyhában van szappan?

Figyelt kérdés

Biztos fura kérdés, de néhány ismerősömnél láttam, hogy a konyhában, a mosogató mellett tartanak folyékony szappant is. Rájöttem, hogy amúgy ez tök praktikus dolog, mert legalább mosogatás után, vagy nyers tojás, hús fogdosása után nem kell átrohangálni a fürdőszobába kezet mosni. Ezért kitettem egy folyékony szappant a konyhába, de anyámék mindig visszaviszik a fürdőszobába pár nap után, mert szerintük a szappan csak a fürdőszobába való, meg nem is értik, a konyhában miért kéne kezet mosni, ugyanis szerintük ha mosogatás közben a kezünk beleér a kajadarabkákkal teli mosogatóvízbe, az felér egy kézmosással. De mondjuk nyers hús felszeletelése után is bőven elég vízzel éppen csak leöblíteni a kezünket és már lehet is vagdosni a nyers zöldséget, gyümölcsöt, amiket utána nyersen is fogunk megenni..Múltkor itt volt anyám barátnője és szóba hozta, hogy utánam mindig pakolni kell, mert ilyen szappanokat viszek a konyhába, mire a barátnője is vele értett egyet, hogy a konyhába minek kéne szappan..

Ti mostok kezet a konyhában való tevékenykedés után? És ha igen, ott, a konyhában mostok kezet, vagy nálatok is tilos a konyhába szappant vinni és inkább oda-vissza cikáztok a fürdőszoba meg a konyha között?


2019. júl. 9. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális igény amit írsz, nekem is lenne a konyhában szappan, ha lenne konyhám.

Most csak egy régi vécéből kialakított 1 m x 2 m-es főzőfülkém van, ahol nincs mosogató.(Műanyagban mosogatok)

2019. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a francba ne kéne kezet mosni a konyhában? Mondjuk én mosogatószerrel mosok mezet (szappanadagolóban van), de ha valakitől tusfürdőt vagy folyékony szappant kapok ajándékba, az egy másik adagolóban a konyhàban végzi, mivel mosakodni szappannal szoktam, és ilyenekre nincs szükségem
2019. júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk nincs. Ha kezet kell mosnom, akkor a mosogatószert használom. Nem cikázok sehova :DDD
2019. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

A normálisabbja tudja, hogy a mosogatószer NEM kézmosásra való, mert tönkre teszi a bőrt.

Nem véletlenül használják a mosogató kesztyűt sem.


A kérdésre válaszolva:

Természetesen gyakran kezet kell mosni a konyhában is, ha nem akarsz bakteriális fertőzéseket kapni pl. a tojás héjától, dobozától stb...

De nem is értem, hogy ez manapság nem alapvető pl egy sáros krumpli vagy más zöldség megpucolása után??

Csak megjegyzem, hogy ugyanakkor minden konyhában a legfertőzőbb a mosogatószivacs.

Ennek a használata után is illik kezet mosni pl. folyékony szappannal.

Persze csak ha nem akarod, hogy az egész család majd gyomorfertőzéssel a klotyóra járjon éjjel-nappal.

2019. júl. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk több évtizede van folyékony szappan a mosogatónál.

Sőt az összes ismerősünknél is alap!

2019. júl. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
A mai modern mosogatószerek nem ártanak a kéznek, és a bőrnek. Nálunk nincs szappan a konyhában, mosogatószerrel mosok kezet. Jobban le is oldja a zsíros koszt a kézről, mint a szappan.
2019. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Folyékony szappan + kicsi törölköző van
2019. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

A normálisabbja tudja, hogy a mosogatószer NEM kézmosásra való, mert tönkre teszi a bőrt.


Hát persze. Még jó, hogy huszadnnyi idő kezet mosni, mint elmosogatni. Akkor utóbbitól egyenesen leesik a kezed, igaz?

2019. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam is mosogatószer van egy kiürült folyékonyszappan flakonban. (hogy megnyugodjon az illető: kézkímélő mosogatószer és még nem vedlett le a bőröm :) )
2019. júl. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

50 elmúltam, de már otthon is volt szappanunk a konyhában. Sőt,régebbi háztartási tanácsadó könyvben találkoztam már a maradék műanyaghálóba (ol. citrom csomagolása) kötött szappanmaradékok ötletével is, "nem kell kidobni" címszó alatt.

Nálunk folyékony szappan és kis törölköző van a konyhában, még egy vendégem se csodálkozott rajta.

2019. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!