Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tehetek ha az eladó nem...

Mit tehetek ha az eladó nem működik együtt?

Figyelt kérdés
Vettem egy házat, 2 hét múlva kell kiköltöznie a kedves eladónak, de ez egy paraszt. Amíg ki nem fizettem, addig ő keresett, az utóbbi időben-kifizetés után-meg hiába kerestem, nem vette fel a telefont. 2,5 hónap áll(t) a rendelkezésére kiköltözni, azt se tudom, hogy ott van e még. Ilyen esetben hogy zajlik az óra átíratás? Az ügyvéd említett meghatalmazást, mert bejönni úgysem fog, hogy elintézzük. Benne van a pakliban, hogy az aláírását sem tudom megszerezni. Iyenkor mi van? Bocsi ha hülye kérdés... De tök kezdő vagyok a témában.

2019. júl. 24. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Az adásvételivel és 2 tanúval hitelesített óraállásokkal bemész a szolgáltatóhoz és intézed.

Az eladó érdeke lenne ott megjelenni, de ha nem teszi, akkor nem teszi, attól te még mint tulajdonos átírathatod.

De szerintem a kisebbik problémád az átíratás, sokkal nagyobb, hogy úgy tűnik, gondod lesz a kiköltöztetésével.

2019. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kicsit megnyugtattál ezzel. Nem tudom mire jó ez az egész neki..
2019. júl. 24. 11:00
 3/11 A kérdező kommentje:
Még egy gyors kérdés.. A 2 tanu az lehet mondjuk családból 2 felnőtt ember?
2019. júl. 24. 11:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3

Bárki lehet.

2019. júl. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszi. 1000hála.szep napot! :)
2019. júl. 24. 11:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet családtag.

De nyugtass meg, hogy nem fizetted ki az egész vételárat az átadás-átvétel előtt...

2019. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nagyon szívesen!:)

Neked is minden jót, de főleg sok szerencsét!

2019. júl. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tanú se kellett. Beballagtam a szolgáltatókhoz a szerződéssel és átírták egy szó nélkül. Az óraállásokat meg kiküldtek embert ellenőrizni.
2019. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

Lehet, ha tanúzott papírod lett volna, nem küldtek volna ki embert, de tanú nélkül szóba sem állnak általában.

Áruld már el, hogy Magyarországon melyik az a nagyvonalú cég, akinek van embere az ilyet leellenőrizni?

2019. júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Démász, meg Dégáz volt. Közös leolvasójuk volt, és nem kifejezetten miattam jöttek, éves leolvasás is valahogy akkor volt.
2019. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!